piątek, 17 lipca 2015

Recenzja: Strohm, Earth Sorcerer od Reaper Miniatures.

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa kolejny model od Reaper Miniatures, które reprezentował będzie przedostatniego Magistra Magii z Kolegiów Magii z Imperium.

Ktoś z czytelników mógłby zapytać: Jak to przedostatni? Przecież wcześniej QC pokazałeś już siedmiu magów: Roshtand the Green, Arch Druid, Anirion, Wood Elf Wizard, Ellus Mann, Wizard, Ezren, Iconic Male Human Wizard, Darius the Blue, Wizard oraz Vistaril Quillscratch, Wizard i Darkrasp, Death Priest, a prezentowany dziś Strohm, Earth Sorcerer jest ósmym czarodziejem, a wszak tyle kolegiów jest w Imperium. A, że pewnie nikt z szanownego państwa-draństwa nie spyta, to sam pozwoliłem sobie zwrócić na to uwagę i przypomnieć poprzednich magów.

Ale gdyby jednak ktoś zapytał, to odpowiedziałbym: Masz rację ale przeglądając ofertę Reaper Miniatures nie mogłem się zdecydować, która z figurek będzie najlepiej reprezentować model Astromanty i kupiłem oba. I ten drugi z Astrologów objawi się niebawem.

Natomiast teraz szanowne państwo-draństwo pozwoli, że wrócimy do modelu Strohma, Earth Sorcerer, który to w trakcie rozgrywek w Warheim FS reprezentować będzie Magistra Kolegium Jadeitu.

Model Strohma zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera dwie odlane w białym metalu figurki. Pierwszy model przedstawia postać Strohma, Earth Sorcerer, natomiast drugi, zdecydowanie mniejszy odlew to figurki przedstawiająca wyłaniającą się spośród kamieni dłoń żywiołaka ziemi. Na modelach znalazłem kilka nadlewek, konieczne było też usunięcie linii podziału formy.

Ponieważ modele odlane zostały wraz z podstawkami, usunąłem fragment ten na której stoi mag i umieściłem figurkę na podstawce 20x20 mm.

Wyrzeźbiony przez Jima Johnsona, ubrany w proste szaty, noszący kilka niepozornych utensyliów i co najważniejsze bosy mag świetnie wpasowuje się w kanon Magistra Kolegium Jadeidu.


***
Przy okazji niniejszej publikacji pozwoliłem sobie dość bezczelnie umieścić w tekście kilka odnośników do wpisów zamieszczonych między innymi na Danse Macabre w latach przeszłych z nadzieją, że szanowne państwo-draństwo znajdzie trochę czasu by przeczytać to, co wówczas z różnych powodów udostępniłem. Jeśli więc jeszcze tego nie uczyniliście, możecie zrobić mi dobrze i kliknąć na wyróżnione pogrubieniem odnośniki, a jeśli uznacie to za warte waszego zachodu, zostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdki, kwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz