niedziela, 26 lipca 2015

Zebrane z tygodnia #228

Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury i komentowania #228 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...

A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:

Warhamer:

 • W minionym tygodniu na łamach bloga Danse Macabre w ramach cyklu geografia Imperium opublikowałem kolejny wpis, który tym razem traktuje o największych rzekach przepływających przez Lenno Sigmara.
 • Zaś Borejko na Git Games przygotował dla szanownego państwa-draństwa omówienie zawartości #99 numeru magazynu White Dwarf z marca 1998.
 • A węgierskie studio Neocore Games zapowiedziało nową produkcję, a dokładniej grę cRPG, która ma nosić tytuł Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr. Więcej o grze znajdziecie na łamach serwisu gryonline.pl.

Galeria:

Nowości:

 • Jeśli szanowne państwo-draństwo szuka alternatywnych modeli Zwierzoludzi lub Driad, to być może zainteresują was figurki Greta, Forest Spirit i Khai the Huntress, które w minionym tygodniu pojawiły się w ofercie Bombshell Miniatures.
 • Z kolei FreeBooTer Miniatures udostępnił do sprzedaży zestaw Asquerosos Fugosas, który powinien zainteresować miłośników morskich opowieści.
 • A jeśli bliższy jest wam twardy grunt pod nogami, to na stronie Novus DS znajdziecie bogatą ofertę makiet przedstawiających średniowieczną osadę.

Poradniki:

 • Ana na łamach swojego bloga Gardens of Hecate zdradza kolejne sekrety powstawania makiety Cmentarza.
 • Natomiast Sigur z Tale of Painters przedstawił swój patent na dość szybkie wykonanie efektownych makiet przedstawiających średniowieczną osadę.
 • Painting Buddha, który na swoim YT kanale opublikował film przedstawiający kolejne etapy malowania modelu Korghos Khul od Games Workshop.

Recenzje:

 • Inkub na łamach swojego bloga Wojna w miniaturze, w ramach cyklu Z półki Mormega, podzielił się swoimi wrażeniami z lektury wydanej przez GW książki The Gates of Azyr, która to osadzona jest w uniwersum Age of Sigmar.A jeśli już szanowne państwo-draństwo będzie na blogu Inkuba, to zostawcie mu komentarz zachęcający do dołączenia do lipcowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, więc informacji znajdziecie w ciekawostkach poniżej.
 • Z kolei jeśli interesuje was uniwersum WH 40k ale nie macie czasu na czytanie książek osadzonych w świecie niekończącej się wojny, to być może przypadną wam do gustu przeczytane przez wojtka audiobooki z serii Herezja Horusa (Czas Horusa oraz Fałszywi Bogowie i Galaktyka w ogniu) o których więcej na blogu Zielony Skaven pisze Kamil.
 • Polecam wam także recenzję zestawu Wizard and Apprentice od Reaper Miniatures, którą w miniony piątek zamieściłem na blogu Danse Macabre.

Podsumowania:

Ciekawostki:

 • W minionym tygodniu do #11 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego prowadzonej przez Asterixa z Valadoru dołączyli ze swoimi wpisami koyoth oraz Maniex i Skavenblight.
  Do końca miesiąca zostało jeszcze trochę czasu więc szanowne państwo-draństwo, które jeszcze nie znalazło czasu na dołączenie do FKB ma jeszcze parę dni na opublikowanie swojego wpisu.
  Jeśli więc znacie kogoś, kto waszym zdaniem powinien dołączyć do FKB dajcie mu znać, ja wciąż liczę na wpisy Dracha oraz Gonzo Gorf, a także Inkuba i Pepe, a do państwa-draństwa mam prośbę, napiszcie motywujący komentarz na w/w blogach.
 • A gdyby ktoś z was drodzy czytelnicy był ciekawy ile kosmicznego złomu krąży wokół Ziemi lub jak wyglądałoby nasze niebo gdyby zamiast Księżyca na orbicie krążyły inne ciała niebieskie to zapraszam do kliknięcia w odnośniki prowadzące do strony Stuff in Space oraz If the Moon were replaced with some of our planets.
 • I na koniec coś dla miłośników Krasnoludów i gier elektronicznych, bowiem niemieckie studio King Art Game znane z produkcji przygodowej komedii The Book of Unwritten Tales zabrało się tym razem do cięższego klimatu, choć również obracającego się w uniwersum fantasy. A więcej o grze cRPG zatytułowanej The Dwarves przeczytacie na łamach serwisu chip.pl.

Model tygodnia:

Lord of Decay painted by C'tan.

I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz