niedziela, 19 lipca 2015

Zebrane z tygodnia #227

Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury i komentowania #227 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...

A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:
Zebrane z tygodnia #27

I w ramach cyklu powrót do przeszłości,
post który opublikowałem na blogu 5 lat temu:
We're my boyz

Warhamer:

 • W minionym tygodniu na blogu Danse Macabre w ramach serii historia i geografia Starego Świata zamieścił kolejny wpis przybliżający geografię Imperium.
 • Z kolei Inkub na łamach Wojny w miniaturze w ramach serii Z otchłani czasu opublikował historię Latających Gargulców Bardy.
 • Z kolei Kapitan Hak w minionym tygodniu przypomniał o opublikowanym 5 lat temu na łamach bloga Hakostwo wpisie zatytułowanym Prawie jak RPG, czyli o elementach fabuły w Mordheim.

Galeria:

Poradniki:

 • Poniekąd także w ramach makietwych inspiracji polecam szanownemu państwu-draństwu opublikowany na łamach bloga Paul's Bods wpis traktujący o budowie makiety Ship mill.
 • Natomiast Tony na Dampf's modelling page zdradził swój patent na wykonanie aplikatora do statycznej trawy modelarskiej.
 • A gdyby ktoś z was chciał zbudować sobie replikę miecza łańcuchowego rodem z WH 40k, to odpowiedni poradnik znajdziecie na stronie gravengames.co.uk.

Recenzje:

 • W minionym tygodniu na łamach Danse Macabre opublikowałem relację z rozpakowania modelu Strohm, Earth Sorcerer od Reaper Miniatures.
 • Z kolei na łamach Everything Is Scenery dostępna jest recenzja wybranych produktów od Ristuls Extraordinary Market.
 • Zaś Kamil na swoim blogu Zielony Skaven podzielił się z szanownym państwem-draństwem swoimi wrażeniami na temat słuchowiska Trylogia husycka na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. A jeśli chcecie poznać moje zdanie na temat przygotowanego przez Fonopolis słuchowiska to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

Podsumowania:

Ciekawostki:

 • W tym tygodniu w ciekawostkach zabrakło Figurkowego Karnawału Blogowego, bo i pod wpisem Asterixa z Valadoru nie pojawiły się nowe odnośniki. Jednak do końca miesiąca zostało jeszcze trochę czasu i maruderzy z pewnością zdążą przed końcem #11 edycji. Jeśli tylko będzie wam się chciało...
 • A na blogu Fanboj i życie szanowne państwo-draństwo może rzucić okiem na krytyczną recenzję kompendium wiedzy o literaturze fantasy jakim przed długi czas był Rękopis znaleziony w smoczej jaskini autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.
 • Z kolei w minionym tygodniu Craven na łamach swojego bloga Węglowy Szowinista opublikował artykuł w którym dowodzi dlaczego nie warto wiązać zmian klimatycznych ze wzrostem lub spadkiem aktywności Słońca.

Model tygodnia:

Arator: Lord of the Last Dawn painted by Henry South.
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz