wtorek, 22 października 2019

Bretonnia, część 22 - Dwanaście wielkich bitew, część 14. Wojny Rycerskie.

Młodzi rycerze na wzór Ludwika Pochopnego ruszają na wędrówkę, aby dowieść męstwa i wykazać się charakterem. Powszechnie znani pod nazwą błędnych rycerzy. Dopiero wtedy, gdy młodzieniec dowiedzie w bitwie swej sprawności, a także udowodni niezłomne oddanie zasadom kodeksu rycerskiego, może zostać rycerzem królestwa. Król Bretonni może przyspieszyć ten proces, ogłaszając wojnę rycerską - wielką kampanię, która wszystkim szlachetnie urodzonym wojownikom gwarantuje osiągnięcie wyższego statusu rycerskiego.

Wojna rycerska po raz pierwszy została ogłoszona w AS1449 (471KB) przeciwko arabskiej inwazji na Estalię. Najeźdźcy zostali odparci, a pośpiesznie zwołana druga armia, na wieść o zwycięstwie ruszyła na wschód, oczyszczając z Zielonoskórych ziemie przyszłych Księstw Granicznych. To zwycięstwo znacznie polepszyło relacje z krasnoludami, choć nie można mówić o tak ścisłym sojuszu, jaki łączy Imperium z rasą Khazadów.

Wojna rycerska z AS2201 (1223KB) miała na celu wypędzenie wszystkich Zielonoskórych z Bretonni. Mimo iż było to zadanie niemożliwe do wykonania, rycerze bili się z wielką zaciekłością i poświęceniem, powiększając tereny przygranicznych księstw o obszary pogórza, które do tej pory stanowiły ostoję licznych plemion Goblinów i Orków.

Dzieło swojego przodka próbował kontynuować król Charlen, ogłaszając w roku AS2420 (1442KB) wojnę rycerską w celu uwolnienia całego Starego Świata od zagrożenia ze strony goblinoidów. Powołał tak liczną armię, że ogołocona ze stacjonującego w miastach wojska Bretonnia sama padła ofiarą wielokrotnych ataków Orków. W AS2488 (1510KB) liczny zastęp rycerzy przepadł bez śladu w pobliżu Przełęczy Śmierci. Zagładę przyniósł im niespodziewany atak Orków pod wodzą Morgluma Karkołamacza. Po klęsce król ogłosił koniec wojny rycerskiej.

ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza