poniedziałek, 23 marca 2020

Storytel: Ekspansja: Przebudzenie Lewiatana. James S.A. Corey

Przez następnych kilka poniedziałków będę miał przyjemność na łamach bloga DansE MacabrE polecań szanownemu państwu-draństwu wysłuchanie czytanych przez Macieja Kowalika audiobooków z serii Ekspansja pióra Jamesa S.A. Coreya.

Serię powieści otwiera Przebudzenie Lewiatana, które Storytel na swojej stronie opisał w następujący sposób:

Ludzkość zasiedliła Układ Słoneczny – Marsa, Księżyc, Pas Asteroid i dalej – ale gwiazdy wciąż pozostają poza jej zasięgiem.

Jim Holden jest pierwszym oficerem lodowcowca kursującego z pierścieni Saturna na stacje górnicze Pasa. Gdy wraz z załogą trafiają na opuszczony statek Scopuli, w ich ręce wpada niechciany sekret. Ktoś jest gotów dla niego zabijać, i to na skalę niewyobrażalną dla Jima i jego załogi. Układowi grozi wojna, chyba że uda się odkryć, kto i dlaczego porzucił tajemniczy statek.

Detektyw Miller otrzymuje zlecenie odszukania Julie Mao, dziewczyny, która na własne życzenie zrezygnowała z wygodnego życia u boku bogatych i wpływowych rodziców – po to, by walczyć o prawa uciskanych mieszkańców Pasa. Ślady śledztwa prowadzą do statku Scopuli, krzyżując w ten sposób drogi Millera i Jima Holdena. Okazuje się, że dziewczyna może być kluczem do rozwiązania każdej zagadki.

Holden i Miller muszą lawirować między rządem Ziemi, rewolucjonistami z Sojuszu Planet Zewnętrznych i pełnymi sekretów korporacjami, mając wszystkich przeciw sobie. W Pasie jednak obowiązują inne reguły i jeden mały statek może zmienić los wszechświata.

Tradycyjnie nie będę udawał recenzenta i zanudzał Was moją grafomanią, natomiast krótko napiszę za co polubiłem Ekspansję. Pierwsze części cyklu, który obecnie liczy sobie 7 audiobooków to twarde sci-fi, a Daniel Abraham i Ty Franck ukrywający się pod pseudonimem James S.A. Corey stworzyli wiarygodny osadzony w przyszłości świat, w którym człowiek podbił układ słoneczny, ale jeszcze nie sięgnął pobliskich gwiazd. To osadzony na prawach fizyki świat, który przekonuje mnie możliwością zaistnienia.

Na wyróżnienie zasługuje także Maciej Kowalik, który jest jednym z moich ulubionych lektorów, potrafiących odegrać swoim głosem różnych bohaterów w taki sposób, że zawsze wiemy która z postaci zabiera aktualnie głos.

Więcej o samej fabule możecie przeczytać w opublikowanej na serwisie gildia.pl recenzji przygotowanej przez Krystiana Citowickiego.

W chwili gdy piszę tego posta audiobook oceniły 1218 osób, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.38.

Polecam.

Audiobook na łamach serwisu Storytel znajdziecie TUTAJ.

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz