poniedziałek, 21 czerwca 2021

Storytel: Hellware. Marcin Mortka.

Hellware to kontynuacja powieści Miasteczko Nonstead i powrót do tytułowej miejscowości w której głównemu bohaterowi przyjdzie zmierzyć się z dobrze znanym wrogiem.

Storytel na swojej stronie zapowiedział powieść i streścił fabułę w następujący sposób:

Wydawać by się mogło, że ci, którzy do Nonstead trafią, nigdy stamtąd naprawdę nie wyjadą.
Nathaniel McCarnish odzyskuje świadomość i uzmysławia sobie, że jest barmanem w pubie. Nie pamięta, co sprawiło, że podjął tę pracę, a co więcej – nie przypomina sobie minionych dwóch lat. Wkrótce dochodzi do wniosku, że klucz do zagadki znajduje się w Nonstead.
Tam przyjdzie mu stanąć nad zapomnianym grobem. Tam też odnajdzie jedynego prawdziwego przyjaciela i tam, w samym środku mroźnej zimy, zaczyna rozgryzać mroczną intrygę, której stał się ofiarą. Wnet uświadamia sobie, że Nonstead, które zawsze miał za miejsce ponure i niedostępne, naraz stało się czyimś przedpolem piekła. Pojawia się bowiem ktoś, kto pociąga za sznurki – Maggor, człowiek bez oczu, który syci się ludzkim cierpieniem. Nathan oraz Skinner naraz znajdą się w samym środku morderczej obławy. Nie wolno im ani na moment zaniechać ostrożności, bo ktoś śledzi każdy ich krok, a ktoś inny zawsze jest gotów, by stanąć im na drodze. Nie wolno im zwalniać. Nie wolno im się wahać. Przede wszystkim zaś nie wolno im odbierać żadnych telefonów.

Hellware jest udaną kontynuacją i dobrym zamknięciem Miasteczka Nonstead. I jeśli przeczytaliście pierwszy tom, to lektura drugiego jest niemal obowiązkowa, bez tego nie poznacie pełnej historii. Więcej możecie przeczytać w recenzjach opublikowanych na badloopus.pl oraz wielkibuk.com.

W chwili gdy piszę tego posta, czytany przez Wojtka Masiaka audiobook ocenił0 65 osób, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.40.

Audiobook na łamach serwisu Storytel znajdziecie TUTAJ.

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz