poniedziałek, 7 czerwca 2021

Storytel: Miasteczko Nonstead. Marcin Mortka.

Gdziekolwiek jesteś, dopadnę cię...

Storytel na swojej stronie zapowiedział powieść i streścił fabułę w następujący sposób:

Młody brytyjski pisarz Nathaniel McCarnish ucieka przed swoją przeszłością. Ucieczka przywodzi go do Nonstead, zagubionego wśród lasów amerykańskiego miasteczka, które na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od tysięcy podobnych. W Nonstead bowiem całkiem przypadkowo Nathan przeżył najbardziej romantyczną przygodę w życiu i liczy, że wśród wspomnień znajdzie ukojenie. Tymczasem los krzyżuje jego ścieżki z kobietą, której córka rozmawia z nieziemską istotą. Radio odbiera audycje, których odebrać nie powinno. Gdzieś wśród drzew kryje się Samotnia – stara chata, którą wielokroć palono, a nadal stoi. Wnet Nathan przekonuje się, że wśród mgieł Nonstead czyha tajemnica, nieprzyjemna, śliska i złowroga. To, że wszyscy usilnie próbują o niej zapomnieć, w niczym nie pomaga, bo tajemnica lubi wyciągać łapy po przybyszów. Pazurzaste łapy.

Będąc nastolatkiem zaczytywałem się napisanymi przez Stephena Kinga i Grahama Mastertona horrorami, a wysłuchanie audiobooka Miasteczko Nonstead autorstwa Marcina Mortki na kilka godzin zrzuciło mi z karku te dwadzieścia kilka lat.

Nie jest to horror doskonały, ale jest wystarczający dobry, bym mógł polecić powieść z czystym sercem. Jeśli lubicie horrory osadzone w małych miasteczkach na amerykańskiej prowincji, to znajdziecie tu wszystko to czego szukacie. Więcej możecie przeczytać w recenzjach na gram.pl oraz paradoks.net.pl.

W chwili gdy piszę tego posta, czytany przez Wojtka Masiaka audiobook ocenił0 156 osób, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.21.

Audiobook na łamach serwisu Storytel znajdziecie TUTAJ.

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz