poniedziałek, 8 listopada 2021

Raport bitewny: Nieumarły tabor ludu Strigosu vs Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów.

30 października 2021 w Centrum Gier Inny Wymiar rozegrałem czwartą potyczkę w ramach kampanii Warheim FS – Silesiaheim.

Ponownie stanąłem na czele Nieumarłego taboru ludu Strigosu, który tym razem pośród zabudowań wsi Teufelsberg napotkał Zwiadowczą kompanię z Królestw Ogrów dowodzoną przez Elmina z bloga Paint for the Paint God

Po ostatniej potyczce ze Zwierzoludźmi rekrutowałem w szeregi drużyny kolejnego Zombie, a Wampir otrzymał magiczny przedmiot Broszę Tancerza.

Zgodnie z wytycznymi Bahiora z bloga The Dark Oak, który moderuje kampanię na łamach Forum Warheim FS, jako czwarty rozegraliśmy scenariusz skład celny, który w dużym uproszczeniu polega na obronie budynku przez tę z kompanii, która liczy mniej modeli.

***

Po rozstawieniu makiet, zgodnie z regułami scenariusza skład celny dowodzone przez Elmina Ogry zajęły miejsce w ruinach budynku specjalnego, który reprezentował tytułowy skład celny.

I na tym mógłbym zakończyć temat Ogrów i towarzyszących im Gnoblarów. Bowiem głównym przeciwnikiem Strigoi i jego świty była w tym scenariuszu pogoda, a dokładniej zdarzenie losowo - kwaśny deszcz. Który padając przez trzy rundy wyłączył mi z akcji wystarczającą ilość modeli, bym musiał wykonać test rozbicia, którego oczywiście nie zdałem. Nekromancie nie pomogła nawet Magiczna Ochrona na 4+. którą posiadał dzięki rzuconemu zaklęciu.

W międzyczasie Gnoblary strzelały z procy do nieumarłych, a Nekromanta i Dreg strzelali z kusz do Gnoblarów. Jednak to Gnoblarom sprzyjało szczęście, bo choć same nie wyłączyły z akcji nikogo istotnego, to same choć trafione bełtami pospadały z pięter, to najwyraźniej zahartowane przez rzucające nimi dla sportu Ogry, nie odniosły w wyniku upadków poważniejszych obrażeń.

Nie to co potraktowane kwaśnym deszczem ożywieńce, którym widać bieżąca woda szkodzi nawet wtedy, gdy spada z nieba.

Tuż przed niezdanym testem rozbicia Ogry wyszły z chroniącego przed kwaśnym deszczem budynku i jeden z nich zaszarżował trzy Zombie, które choć trudne do zabicia padały jak muchy.

Na szczęście sekwencja po potyczce  była nieco mniej pechowa Nieumarłego taboru ludu Strigosu niż sama rozgrywka. Niewielki zysk ze sprzedaży łupów oraz sprzedaż zgromadzonego w skarbcu w czasie poprzednich bitew ekwipunku pozwolił na odkupienie Szkieletów Chorążego i Sygnalisty, którzy rozsypali się w proch, po tym jak kwaśny deszcz rozpuścił ich kości. Pozostałym postaciom udało się wylizać z ran, a Nekromanta wbrew wszystkiemu zdobył dodatkowy punkt doświadczenia i nauczył się trzeciego zaklęcia.

Po zakończeniu sekwencji po potyczce ilość modeli w kompanii to wciąż 16 postaci, a obecny prestiż kompanii wynosi 223 punkty, przy początkowych 116.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz