wtorek, 4 stycznia 2022

Dominium Zielonoskórych, część 4. Potęga Łooomotu!

Codzienność, w której Zielonoskórzy spadają na pojedyncze wioski, wycinają w pień ich mieszkańców jedynie po to, by z uciętych głów usypać możliwie wielki tron dla wodza, jest dostateczną grozą, ale dopiero na zew Łooomotu! orkowie stają się naprawdę niebezpieczną i brutalną siłą.

Łooomot! przypomina toczącą się śniegową kulę, która w miarę podbojów stale rośnie. Stojący na czele Łooomotu!, niezaspokojony w swych ambicjach zwycięski Herszt, sprawia, że Orkowie i Gobliny ściągają zewsząd, by się do niego przyłączyć.

Widok Łooomotu! może naprawdę zmrozić krew w żyłach - niepowstrzymane morze dyszących, wyjących i wznoszących barbarzyńskie okrzyki wojenne Zielonoskórych bestii ciągnie się aż po horyzont.

Historia Orków i Goblinów, wśród nich samych przekazywana jest z ust do ust, jest raczej fragmentaryczna, gdyż opowiada w zasadzie tylko o wzlotach i upadkach kolejnych wielkich Łooomotów! i o ich przywódcach. O pozostałych bojach Orków i Goblinów mówi historia innych ras, tak jak to ma miejsce w przypadku kampanii Sigmara, której efektem była Bitwa na Przełęczy Czarnego Ognia czy wysiłków Gillesa Bretonnczyka w tworzeniu królestwa Bretonni. Z punktu widzenia Orków, nie ma sensu zaprzątać sobie tym głowy, szczególnie dlatego, że poniosły klęskę w starciu z mientkimi ludziakami.

ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz