niedziela, 2 października 2022

Rekrutacja: Piraci z Sartosy. Machina Wojenna - Więźniarka/Rydwan.
Recruitment: The Pirates of Sartosa. War Machines - Slavecart/Chariot.

Używane przez łowców niewolników z Sartosy powozy, zwane więźniarkami posiadają solidną drewnianą lub stalową klatkę osadzoną na dwóch osiach i są zaprzężone w parę zwierząt pociągowych. Z przodu powozu znajduje się siedzisko, na którym zmieści się woźnica i jeden pasażer. Wytrzymali i twardzi pasażerowie, mogą zająć miejsce na dachu powozu, lecz taka podróż nie będzie należała do przyjemnych, choć z pewnością będzie lepsza, niż podróż wewnątrz więźniarki.

Podłoga stalowej lub drewnianej klatki wykonana jest z twardego drewna, wzmocnionego stalowymi listwami i prętami, do których przykuwa się niewolników

***

Rydwany są bojowymi wozami od wieków używanymi przez wojowników Starego Świata. Według zapisów w kronikach historycznych także Sigmar, w czasie Bitwy na Przełęczy Czarnego Ognia, dowodził armią prowadząc natarcie w rydwanie Siggurda, wodza Brigundian. Do rydwanów należą pojazdy, które posiadają dwa koła - przymocowane do osi, na której wspiera się platforma, otoczona z trzech stron burtami - i są ciągnięte przez zwierzęta. Im droższy rydwan, tym mocniejsza i bardziej śmiercionośna jego konstrukcja.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Zbrojnej kompanii z Ostlandu zamiast modelu machiny wojennej postanowiłem zrobić sceniczną podstawkę.

W przypadku Piratów z Sartosy, jest to scena w której jeden z piratów karmi zamkniętych w klatce niewolników.

Rzeźnik to model AX003 – Ludek – Citizens of the Old World od Heresy Lab, klatka to element wydrukowany przez Minifakturę i pochodzi z zestawu Butcher's Stations od Bestiarum Miniatures, całości dopełnia Bloody Bradigan od 
Privateer Press oraz kogut, szkrzynki i kociołek od Dunkeldorf Miniatures.
As was the case with the Ostlanders, instead of a model of a war machine, I decided to make a scenic bases.

In the case of the Pirates of Sartosa, it is a scene in which one of the pirates feeds the slaves locked in a cage.

The butcher is a model AX003 – Ludek – Citizens of the Old World by Heresy Lab, the cage is an element printed by the Minifaktura  and comes from the Butcher's Stations from Bestiarum Miniatures, the whole is completed by Bloody Bradigan by Privateer Press and a rooster, crates and a cauldron by Dunkeldorf Miniatures.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz