niedziela, 28 maja 2023

Rekrutacja: Jeźdźcy Wilków. Postaci Dramatu - Truagg Trzypalce, Przeklęty treser, Hobgoblin.
Recruitment: Wolf Riders. Dramtis Personae - Truagg Three-Fingers, Cursed Handler, Hobgoblin.

Truagg Trzypalce jest niewysokim, żylastym Hobgoblinem, którego wiecznie brudną, plamistą, żółtobrązową skórę szpecą liczne szramy i blizny. Głowę stwora porasta grzywa czarnych jak smoła włosów, a spod krzaczastych brwi na świat wrogo łypią ognistoczerwone, skośne oczy. Hobgoblin okrywa swe kadaweryczne ciało skórami wrogów, którzy przed latami poznaczyli jego ciało ranami, zaś trzy utracone palce lewej dłoni, od których wziął swój przydomek, nosi w zawieszonym na szyi mieszku.

Truagg Trzypalce przez wiele lat służył Krasnoludom Chaosu, gdzie jako niewolnik opiekował się sforami Psów bojowych oraz watahami Wilkorów, Wilczarzy Chaosu i Szablozębnych, poznając krnąbrną naturę tych stworzeń oraz ucząc się naginać ich wolę i zmuszać do uległości. Nie była to łatwa służba, a każde niepowodzenie pozostawiało krwawy ślad na ciele Hobgoblina. Jednak pochodzący z wojowniczej rasy Truagg Trzypalce żył dla zemsty i mocno wierzył w swą siłę oraz biegłość w tresurze. Lata spędzone na Wschodnich Stepach zahartowały Hobgoblina, zmieniając go w niebezpiecznego wojownika, prowadzącego do boju toczące pianę z pyska, pokryte gęstą sierścią bestie, które na jedno skinienie Piekielnego Tresera rozdzierały wrogów na strzępy ostrymi jak brzytwa kłami i pazurami.

Sukcesy i wojenne przewagi Truagga Trzypalce szybko stały się powodem zazdrości współplemieńców oraz uzasadnionego strachu który, przed niewysokim Hobgoblinem, poruszającym w otoczeniu kudłatych bestii o czerwonych, złowrogo połyskujących ślepiach, zaczęli odczuwać Krasnoludowie Chaosu. 

I tak oto niezwykłe umiejętności, którego uchroniły Truagga Trzypalce przed śmiercią w hutach Krasnoludów Chaosu stały się przyczyną jego zguby. Podczas jednej z wojennych wypraw Krasnoludowie Chaosu zdradzili Hobgoblina i wraz ze sforą Wilkorów wydali na pastwę Skavenów z klanu Moulder. Szczuroludzie przez wiele tygodni torturowali Hobgoblina wydobywając od niego sekretną wiedzę, dzięki której potrafił zmusić do posłuszeństwa nawet najbardziej dzikie i niebezpieczne zwierzę.

Gdy Truagg Trzypalce na mękach wyjawił swym oprawcom wszystkie znane sekrety, Szczuroludzie porzucili go na stepach wydając na żer sforom dzikich psów. Jednak zwierzęta nie zabiły Hobgoblina. Piekielny Treser przez wiele tygodni błąkał się po równinach, żywiąc padliną, a dzikie psy lizały jego rany. Truagg Trzypalce przeżył i poprzysiągł krwawą zemstę swym oprawcom z Zorn Uzkul i Piekielnej Jamy.

Do złożenia modelu Postaci Dramatu użyłem głównie bitsów z zestawów od North Star Military Figures Orc Infantry oraz Goblin Infantry i Goblin Wolf Riders, natomiast broń i ramiona pochodzą z zestawu Frostgrave Gnolls.To assemble the Dramatis Personae miniatures, I mainly used bits from the North Star Military Figures Orc Infantry and Goblin Infantry and Goblin Wolf Riders sets, while the weapons and arms come from the Frostgrave Gnolls set.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz