czwartek, 5 czerwca 2014

Galeria: Khazadzi z Gór Krańca Świata (II). Chorąży i Sygnalista.

Nic nie zostanie zapomniane,
Nic nie zostanie wybaczone.

- Księga Uraz
Khazadzi są niebywale silni i wytrzymali, szerocy w barach i pasie, mają wielkie dłonie i pokaźne stopy. Są doskonale przystosowane do wyczerpującej pracy fizycznej i potrafią godzinami kopać czy drążyć tunele bez oznak zmęczenia. Ich siła fizyczna pozwala na przenoszenie ciężkich ładunków bez zwalniania tempa marszu. Są również niezwykle odporne mentalnie. Nie trzeba dodawać, że Krasnolud zna samego siebie. Khazadzi chodzą ustalonymi drogami i są niezwykle zdecydowani. Są doskonale zorientowane jeśli idzie o zalety i wartości własnej cywilizacji i otwarcie gardzą osiągnięciami innych ‘mniej utalentowanych’ ras. Owe połączenie fizycznej i mentalnej odporności czyni z Krasnoludów zawołanych wojowników. Walczyć będą przeto do ostatniego, byle nie przyznać się do porażki i rzadko uciekają nawet wtedy, gdy sytuacja wygląda na beznadziejną.
Krasnoludowie ze szczególną powagą traktują przysięgi i umowy. Krasnolud, który z jakiejkolwiek przyczyny nie jest w stanie dotrzymać danego słowa cierpieć będzie niewypowiedziane męki i straci poczucie własnej godności. Często okazuje się, że wstyd jest zbyt wielki i Krasnolud zdecyduje się porzucić rodzinę i błąkać się po górach, tudzież stać się Pogromcą.
Jeśli Krasnolud się załamie to całe jego życie, choćby dotąd nie wiadomo jak było rzeczowe i poukładane legnie w gruzach. Dzieje się tak dlatego, że Khazadzi traktują tego typu sprawy śmiertelnie poważnie i rzadko wybaczają (również sobie) akty zdrady czy też nielojalności. Prawdę mówiąc to, co Krasnoludowie robią najlepiej to chowanie uraz! Khazadzi nigdy nie wybaczyli Elfom winy za rozpoczęcie zamierzchłej wojny między obydwoma rasami. I choć w dzisiejszych czasach Krasnoludów i Elfów łączą względnie neutralne relacje, to Khazadzi już nigdy w pełni nie zaufają Elfom.
Zgodnie z zapowiedzią z początku miesiąca kontynuuję malowanie modeli Khazadów z Gór Krańca Świata. To będzie druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownikó Klanowych to figurki z zestawu Dwarf Warriors od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza