środa, 18 czerwca 2014

Najemne Ostrze - Wróżbita

Szanowne państwo-draństwo wybaczy, dziś miałem malować kolejnej modele Krasnoludów ale Pepe znów zaproponował stworzenie zasad dla kolejnej Najemnego Ostrza, a jako że bardzo sobie cenię aktywność graczy i fanów Warheim FS nie wypadało odmówić. Spodobał mi się opublikowany przez Pepe pomysł na najmitę, jednak w trakcie redagowania tekstu znów wprowadziłem sporo modyfikacji. 

Na Scribd wrzuciłem moją propozycję zasad na Wróżbity. W trakcie pojawiło się jak zwykle trochę więcej modyfikacji niż na początku zakładałem.

I mały bonus. STĄD możecie ściągnąć wersję wip podręcznika do WFS - z nieaktualnym spisem treści, indeksem i bez okładki.
Za to podręcznik zawiera opublikowane do tej pory erraty oraz zmiany, które pojawią się w kolejnej edycji.

Nazwa 
Po pierwsze zmieniłem nazwę najmity z Astrolog/Astromanta na Wróżbitę. Nazwa Astrolog/Astromanta w Warheim FS jest zarezerwowana dla Magistrów Tradycji Niebios.

Fluff 

Zmieniłem też fluff który dość jednoznacznie nawiązywał do Astrologa/Astromanty na tekst opisujący profesję Wróżbity.

Uwagi 

Wydaje mi się, że możliwość rekrutacji Wróżbity przez te kompanie, które mogą wynająć Trefnisia będzie odpowiednia.
Zmieniłem też umiejętności, których może nauczyć się najmita. Mizerna wartość współczynników WW i US oraz marny oręż w postaci sztyletu czynią z najmity kiepskiego wojownika, stąd IMO umiejętności takie jak uskok czy unik byłyby bezużyteczne.

Charakterystyka 

Charakterystykę i ekwipunek pozostawiłem bez zmian.

Zasady specjalne 

Ograniczyłem pogardę do modeli duchownych, moim zdaniem to wystarczy.

Umiejętność obieżyświat przeniosłem do zasad specjalnych. Z kolei z zasad specjalnych usunąłem zasadę 'gildia astrologów' i 'ukrywanie się', zaś 'władcę losu' i 'specjalistę' przeniosłem do umiejętności do nauczenia, które uzupełniłem trzecią umiejętnością pozwalającą na modyfikację pogody.

Natomiast do zasad specjalnych dodałem jeszcze zdolność pozwalającą na stawianie tarota bohaterom oraz ostatnią zasadę, która określa żołd jaki otrzymuje najmita.

Wróżbita by Pepe and quidamcorvus


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza