piątek, 24 października 2014

Recenzja: Black Box - 60 modeli od Safe and Sound.

Przedostatni piątek października, pora więc podzielić się z wami szanowni czytelnicy kolejną recenzją.

Tym razem zapraszam do lektury w którym rozpakowałem pudełko z... pudełkiem, a dokładniej z Black Box - 60 modeli od Safe and Sound.

W kwestii danych technicznych pozwolę sobie zacytować producenta, który na swojej stronie o Black Box - 60 modeli napisał tak:

Pudełko pozwala na bezpieczne przechowywanie i przenoszenie 60 modeli piechoty w skali 28mm.
Prezentowany zestaw składa się z: 
  • kartonowego pudełka wykonanego z twardej tektury, dodatkowo pokrytego folią, o wymiarach 207x272x120 mm,
  • pianek z slotami, z których każda pozwala na przenoszenie 20 modeli, 
  • separatora zabezpieczającego najwyższą warstwę modeli, 
  • dodatkowe rzepa zabezpieczającego pudełko przez przypadkowym otwarciem.
Black Box 60 modeli może być przenoszonych w dowolnym plecaku lub Torbie Maxi.
Co jeszcze można dodać? Ano przesyłka dotarła do mnie w solidnie zabezpieczonym kartonowym pudle, trzy lub cztery dni po złożeniu zamówienia.

Samo pudełko sprawia bardzo fajne wrażenie, wygląda estetycznie i jest dość solidne. Nie należy się jednak łudzić, to wciąż tylko tektura, którą należy dodatkowo zabezpieczyć przed działaniem wilgoci czy innych szkodliwych czynników zewnętrznych. Ale pianki ze slotami są świetnie dopasowane i dobrze spełniają swoją rolę. Choć pudełko zakupiłem jako prezent dla znajomego, to kilka razy pozwoliłem sobie przewieźć w nim modele do Warheim FS i znakomicie spełniło swoją rolę. Modele Krasnoludów odbyły kilka razy wielokilometrową podróż, a nawet bez szwanku wyszły z kolizji samochodowej. Śmiem przypuszczać, że gdybym przewoził modele tak jak robię to zwykle, czyli na magnesach figurki wyglądałyby równie kiepsko jak tylny zderzak i klapa z bagażnika mojego samochodu.

Między innymi dlatego, w przyszłości z pewnością sam zakupię podobne pudełko, choć może nieco bardziej spersonalizowane pod używane w Warheim FS kompanie, a więc około 20 miejsc na modele piesze w skali 28 mm, jedno miejsce na pojazd na podstawce rydwanowej 50x100 mm oraz około 8-10 miejsc na modele na podstawkach kawaleryjskich, czyli 25x50 mm.

Jednocześnie chcę zwrócić uwagę, że przy pomocy skalpela dość łatwo można dostosować dołączone do pudełka pianki ze slotami do przedstawionych powyżej wymagać.

Jeśli gracie w Warheim FS, Mordheim albo inną grę skirmiszową i rozważacie zakup pudełka do przenoszenia swojej kompanii wypieszczonych modeli, to do waszych rozważań możecie śmiało włączyć produkty od Safe and Soud. Ja polecam, tym bardziej, że zestawienie ceny do jakości wychodzi bardzo korzystnie.


Wszelkie uwagi, komentarze, polubienia, udostępnienia i G+1 jak zwykle mile widziane.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

2 komentarze:

  1. Jedna uwaga, wrzucasz tę recenzję na masę stron na FB, anglojęzycznych, a sama recenzja jest po polsku. Jeśli chodzi Ci o kliknięcia to spoko, ale chyba ważna jest treść też?

    OdpowiedzUsuń