piątek, 18 września 2015

Recenzja: Captain of the Empire od Games Workshop.

W ramach odpoczynku od figurek z Reaper Miniatures przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa recenzję model Captain of the Empire od Games Workshop.

Captain of the Empire, podobnie jak inne modele bohaterów od GW otrzymałem zapakowany w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się ramka z częściami figurki oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą kapitana imperialnej armii. Model w skali 28 mm został odlany w szarym plastiku, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy ale skazy były dość łatwe do usunięcia.

Złożoną z części figurkę można skleić wybierając jeden z dwóch wzorów głowy oraz umieścić na scenicznej podstawce 20x20 mm. Poszczególne elementy pasują do siebie bardzo dobrze, a ich sklejenie nie nastręcza większych trudności. Jedyny problem jaki pojawił się w czasie klejenia to wątpliwość dotycząca sposobu w jaki przykleić płaszcz do modelu, bowiem ani w instrukcji ani w sieci nie znalazłem zdjęcia pokazujące plecy figurki.

Bogato zdobiony, szczegółowy model Captain of the Empire potwierdza fakt, że plastikowe modele od GW nie mają sobie równych. Dzierżący flamberga oficer imperialnej armii chroni się w walce kirysem, ponadto lewe ramię chroni naramiennik, a głowę - zdobiony piórami hełm. Na modelu dostrzec można amulet z kometą o dwóch ogonach oraz zwój z pieczęcią czystości, zaś cały model ładnie komponuje się z figurkami imperialnych żołnierzy.

Na ostatnim zdjęciu szanowne państwo-draństwo może zobaczyć Captain of the Empire w towarzystwie figurek od Lead Adventure oraz Victoria Miniatures.

I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza