czwartek, 31 sierpnia 2017

Podsumowanie miesiąca. Sierpień.
Summary of the month. August.

sierpniu na DansE MacabrE zamieściłem 30 wpisów, a więc nieco więcej niż w 2016 roku.

Na blogu zaprezentowałem nagrody ufundowane przez CP Models Miniatures i HQ Resin.

Na blogu udostępniłem zasady dla kolejnych Postaci Dramatu - Hans Wasser, Rycerz PanteryRelikwiarz Graala oraz Ludwig Schwarzhelm, Szampierz Imperatora i Caradryan, Kapitan Straży Feniksa.

sierpniu na blogu opublikowałem cztery recenzjeCrystal Mine Basing Kit 2 od HQ Resin, Orc Totem od Mini Monsters oraz Baron Frankensteins Lab od West Wind Productions i Fantasy Wooden Road Signs od Ristuls EM.

W ramach akcji Między Młotem a Kowadłem... na blogu ukazał się wywiad z Bartkiem z Asienieboje oraz Dominigiem z Kostka Domina.

Odnośniki do wszystkich wywiadów przeprowadzonych w ramach cyklu MMaK znajdziecie TUTAJ.


Wziąłem także udział w #36 edycji FKB, którą zorganizował Gonzo z bloga Black Grom Studio, a tematem przewodnim były Rany i obrażenia.


Kontynuowałem także prace nad modelem Arkanaut Frigate część 2 i część 3 od Games Workshop.

Udostępniłem także wpisy przybliżające historię i geografię Imperium: Baronia Nordlandu: Ludność, Historia i polityka, Język, Relacje z sąsiednimi prowincjami, barwy prowincji, Znaczące miejsca oraz Nuln i Wissenburg: Kraina.

Przypominam, że wszystkie opublikowane dotychczas wpisy fluffowe dostępne są w czytelni.


Opublikowałem także kolejne wydanie Zebranych z tygodnia (#334#335#336 oraz #337) oraz udostępniłem odnośniki do przygotowywanych przez Maniexa kolejnych Podsumowań tygodnia (#231 #232) na blogu Wrota - polska sieć blogów bitewnych.

W sierpniu na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem także dwa wpisy specjalne: Powstanie Warszawskie oraz Firmowo... To co po taki człowiek żyje?.
In Augustin the blog DansE MacabrE I posted 30 entries, so more than in 2016.

On the blog I presented the prizes funded by CP Models Miniatures and HQ Resin.

On the blog I made the rules for the next Dramatis Personae - Hans Wasser, Rycerz PanteryRelikwiarz Graala and Ludwig Schwarzhelm, Szampierz Imperatora and Caradryan, Kapitan Straży Feniksa.

In August, on the blog, I published four reviews where I brought you the Crystal Mine Basing Kit 2 from HQ ResinOrc Totem from Mini Monsters and Baron Frankensteins Lab from West Wind Productions and Fantasy Wooden Road Signs from Ristuls EM.

As part of the Between a rock and a hard place... on a blog published interviews with Bartek from Asienieboje and Dominig from Kostka Domina.

Links to all the interviews make in the series Between a rock and a hard place you find HERE.


I took part in edition #36 of MBCorganized by Gonzo from Black Grom Studio and the theme was Wounds and injuries.


I also continued working on Arkanaut Frigate - Part 2 and Part 3 from Games Workshop.

I have also made entries about the history and geography of the EmpireBarony of Nordland: LudnośćHistoria i politykaJęzyk, Relacje z sąsiednimi prowincjami, barwy prowincjiZnaczące miejsca and Nuln and Wissenburg: Kraina. (PL)

I remind you that all the published fluff entries (in Polish) are available in the reading room.

And traditionally in the past month also published subsequent editions Chosen of the week (#334#335#336 and #337), and has provided links to be prepared by Maniex and his servitor summaries of the week (#231 and #232), published on blog The Gate - Polish network of wargaming blogs.

In August, in the blog of DansE MacabrE, I also published two special entries: Warsaw Uprising and Firmowo... To co po taki człowiek żyje?.


I na koniec trochę statystyk.

W minionym miesiącu odwiedziliście DansE MacabrE blisko 18k razy, a wśród najczęściej czytanych postów w maju, poza ostatnimi odcinkami Zebranych z tygodnia, znalazły także wpisy Crystal Mine Basing Kit 2 od HQ Resin oraz Khazadzi z Gór Krańca Świata, część 14 - Diorama skończona i Orc Totem od Mini Monsters.


Na dzień 31
082017 blog posiada 237 obserwatorów i 259 polubień na nowym fanpage on FB oraz 2258 opublikowanych postów.
And finally, some statistics.

In the past month you visited my blog DansE MacabrE near 18k times, and among the most read posts in May, except during the last sections Chosen of the weekwas the post Crystal Mine Basing Kit 2 from HQ Resin and Khazadzi z Gór Krańca Świata, część 14 - Diorama skończona and Orc Totem from Mini Monsters.
.

As at the date 31
082017 blog has 237 followers and 259 like it! on new fanpage on Facebook and in 2258 published posts.


***
I to wszystko na dzisiaj.

Jeśli spodobał ci się wpis to udostępnij post oraz kliknij na umieszczone poniżej gwiazdki, kwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.


A jeśli znajdziecie w sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji lub ciekawostek albo sami opublikujecie warty uwagi wpis na waszym blogu to piszcie śmiało komentarze pod tym wpisem.
And that's all for today.

If you liked this entry share post and leave mark by clicking on the stars, squares and other G+1 or FB like it !.


And if you find the web links to interesting galleries, news, guides, reviews, interesting facts, or they do publish a very interesting one entry on your blog please write boldly comments on this entry.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

wtorek, 29 sierpnia 2017

Imperium, część 66 - Prowincje. Wolne państwo-miasto Nuln & Hrabstwo Wissenlandu, część 1 - Kraina.

Nazwa oficjalnaWolne państwo-miasto Nuln i Hrabstwo Wissenlandu 
WładcaNuln: Księżna-Elektor Emmanuelle von Liebewitz, Hrabina Nuln; Wissenland: Książę Bruno Pfeifraucher, Diuk Wissenlandu, Pan na Wissenburgu 
RządNuln: autokracja z Księżną-Elektor na czele; Wissenland: ustrój feudalny ze zgromadzeniem szlachty, kapłanów i mieszczan, które spotyka się w Wissenburgu na życzenie 
StolicaWissenland: Wissenburg
Tradycyjne barwy prowincji: Nuln: czerń, czasami z piórem w pasy czerwone, białe/srebrne i błękitne; Wissenland: czerń i biel/srebro 
Główne towary eksportowerudy metali, wyroby ze srebra, wełna i ubraniam wino 
Granice leżącego na południowym zachodzie Imperium Hrabstwa Wissenlandu wyznaczają na zachodzie Góry Szare, na północy prowincja Reikland zaś na południu prowincje Averland i Sudenland. Najbardziej wysunięta na południe prowincja tworzy trójkąt ograniczony z dwóch stron przez Góry Szare i Czarne oraz rzekę Soll z trzeciej.

Wissenland, podobnie jak rozciągający się wschodzie Sudenland, jest jedną w najmłodszych prowincji Imperium. Prowincja powstała gdy kilka wieków temu, południe Imperium zostało niemal doszczętnie zniszczone przez hordę Zielonoskórych, dowodzoną przez Gorbada Żelaznego Pazura. Po odparciu zdawało się niepokonanej hordy, zniszczony Solland został podzielony na dwie części. Zachodnią nazwano Wissenlandem, zaś wschodnią Sudenlandem. Do nowo utworzonej prowincji, napłynęło wiele pomniejszych rodów arystokratycznych, których przedstawiciele objęli funkcje pełnione dotychczas przez szlachtę Sollandu. Także głos Elektora Sollandu został podzielony pomiędzy prowincje, a Imperium zyskało dwóch Elektorów.

Ze względu na bliskość Gór Szarych i Czarnych, w zachodnim Wissenlandzie trudno znaleźć przynoszące zyski farmy. Zamiast tego tamtejsi mieszkańcy utrzymują się z górnictwa. Mimo iż Krasnoludowie z Karak Norn panują na rozległych obszarach górskich, to prowadzone od dziesięcioleci negocjacje zapewniły ludziom prawo do wydobycia. Pomimo tego, wciąż dochodzi do nielegalnych działań na terenach Khazadów, a ta rasa bezlitośnie rozprawia się z górnikami którzy w złodziejski i partacki sposób eksploruje złoża.

Ważną kwestią dla Wissenlandu jest utrzymywanie bezpieczeństwa na drogach, ponieważ większość handlu odbywa się poprzez górskie szlaki do Bretonni, Tilei i Księstw Granicznych. Niemal wszystkie drogi łączą się w Wusterburg, który skrzętnie korzysta z tego faktu, ciągnąc zyski z licznych karczm i zajazdów. Niektóre z nich słyną z tysiącletnich tradycji. Wielu podróżnych zatrzymuje się w tych miejscach, aby skosztować znakomitych gatunków krasnoludzkiego piwa.

Podczas surowych zim niemal wszystkie przełęcze prowadzące do Wissenlandu zostają zasypane przez śnieg. Jedyną drogą jest wówczas podziemny kanał, zwany Rzeką Pogłosów, która rozpoczyna swój bieg w pobliżu Kreutzhofen i wydostaje się na powierzchnię niedaleko Miragliano w Tilei, stając się bezcennym szlakiem całorocznego obrotu towarowego.

W tej części Wissenlandu można znaleźć smutne pamiątki z przeszłości. Ruiny wielu wiosek i miast zrównanych z ziemią przez Żelaznego Pazura nadal stanowią milczące świadectwo zniszczeń dokonanych przez hordę. Ludzie unikają tych ruin, z poszanowania dla umarłych lub strachu przed duchami.


ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Między Młotem a Kowadłem... - Dominig z Kostka Domina.

Dzień dobry!

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że w imieniu swoim, czyli QC, oraz Maniexa przedstawię wam kolejny wywiad przeprowadzony w ramach cyklu Między Młotem, a Kowadłem!


Listę wszystkich opublikowanych do tej pory wywiadów znajdziecie na blogu DansE MacabrE.

Założeniem serii jest przeprowadzenie wywiadów z blogerami skupionymi wokół założonego przez FireAnta serwisu Wrota - polska sieć blogów bitewnych.


Bohaterem kolejnego odcinka jest Dominig, który od czerwca 2016 roku prowadzi blog Kostka Domina.



Kwestionariusz osobowy...

...osoby rozpytywanej.

Wywiad zaczniemy od szybkiego kwestionariusza osobowego:




Nim przejdziemy do wywiadu drodzy czytelnicy zechcą włączyć sobie wybrany przez Dominiga teledysk.

Wywiad...

...czyli między młotem a kowadłem.

Czy pamiętasz swoje pierwsze spotkanie z grami bitewnymi? Jak zaczęła się Twoja przygoda z figurkami? W którym to było roku?
Dominig: W okolicach 2003 roku, gdy kończyłem podstawówkę mój dobry kumpel prenumerował czasopismo Władca Pierścieni: Gry strategiczne w Śródziemiu wydawane przez DeAgostini. Gdy przejrzałem kilka pierwszych numerów byłem już kupiony. Parę tygodni później za naszą zachodnią granicą nabyłem dwa pudełka średniowiecznych rycerzy i kilka farbek Revella, na których trenowałem malowanie. Potem przyszedł czas pierwszych figurek produkcji GW - Haradrimów do Władcy Pierścieni, w którego graliśmy z kolegami regularnie i do którego uzbierała się każdemu z nas całkiem spora kolekcja. Po LoTRze przyszedł czas Warhammera Fantasy Battle, w którego grałem dobrych kilka lat i kilku innych systemów takich jak Warzone, WH40K czy Warmachine, które jednak nie były w stanie zastąpić starego dobrego battla.
Od kiedy prowadzisz bloga i co skłoniło cię do takiej aktywności w sieci?
Dominig: Jestem świeżakiem, pierwszego posta opublikowałem w środę 8 czerwca 2016 roku. Samo założenie bloga było raczej spontaniczne, ale powodów było kilka. Po pierwsze chciałem mieć miejsce w internecie gdzie będę mógł zebrać wszystkie swoje prace, obserwować postęp, wyciągać wnioski i wstawić swoją twórczość na krytykę i ocenę. Drugim ważnym powodem była motywacja, wiedziałem że prowadzenie bloga pomoże mi w narzuceniu sobie pewnego rygoru w malowaniu zaległości. Oprócz tego mogę teraz stwierdzić że bycie częścią bitewnej blogosfery jest bardzo inspirujące, niemal codziennie pojawia się coś co sprawia że mam ochotę usiąść do swojego warsztatu, a dzięki blogom takim jak bitewniakowe pogranicza mogę być na bieżąco z nowościami czy poznać gry, o których w innym wypadku nawet bym nie usłyszał.

Dlaczego zdecydowałeś się na taką platformę blogową i co uważasz za jej największą zaletę?
Dominig: Blogger jest prosty i intuicyjny, mi do prowadzenia bloga o tej tematyce w zupełności wystarcza. Oprócz tego większość blogów które przeglądałem przed założeniem własnego znajduje się własnie na tej platformie.
Jak często sprawdzasz licznik odwiedzin? Czy popularność bloga ma dla ciebie znaczenie, jeśli tak to jak promujesz swój blog w sieci?
Dominig: Na początku sprawdzałem licznik nawet kilka razy dziennie, teraz w dni gdy wrzucam posta sprawdzę raz czy dwa, zazwyczaj przy okazji odpisywania na komentarze. Od czasu do czasu udostępnię też coś na jakimś forum czy facebookowym fanpage'u jeśli szczególnie chcę się czymś pochwalić. Nie ukrywam jednak że komentarze i wyświetlenia działają motywująco.

Śledzisz polską blogosferę? Aktywnie komentujesz prace innych twórców, czy ograniczasz się do biernego podglądania?
Dominig: Staram się śledzić na bieżąco i na bieżąco wszystko komentować, ale wiadomo że czasem coś mi umknie. Zmieniło się też moje podejście do oglądania i czerpania inspiracji z cudzej twórczości, oglądam i klikam praktycznie wszystko, nawet jeśli nie jest to związane z systemami, w które gram czy figurkami, które zbieram.
W czerwcu minęła rocznica istnienia Twojego bloga, jak oceniasz poziom komentarzy publikowanych przez internautów? Jak zmieniało się to na przestrzeni lat?
Dominig: Moim zdaniem poziom jest wysoki, jeszcze nie spotkałem się z jakimś szczególnie niemiłym komentarzem czy hejtem. Brakuje mi jednak trochę konstruktywnej krytyki i porad w komentarzach, mam wrażenie że często nie chcąc być źle zrozumianym ludzie ograniczają się do samych pochwał.
Czy jakiś komentarz szczególnie utkwił ci w pamięci?
Dominig: Tak, był to komentarz Dhil Morgan pod moim pierwszym pojazdem do Bolt Action, na którym kalki brzydko się świeciły. Zostały mi wtedy polecone specyfiki do nakładania kalkomanii, których teraz używam i polecam innym. Jak widać dawanie porad w komentarzach ma sens. ;)

Czy masz jakieś ulubione blogi, które regularnie odwiedzasz? Jeśli tak to które?
Dominig: Regularnie odwiedzam większość blogów, które obserwuję, szczególnie tych skupionych wokół Bitewnych Wrót. Raczej nie mam ulubionych, jeśli jakiegoś bloga obserwuję, to dlatego że musiałem na nim zobaczyć coś co mi się spodobało na tyle żebym chciał go dodać do listy, co w pewien sposób włącza go do grona ulubionych.
Jak dużo czasu poświęcasz na hobby? Masz swój warsztat?
Dominig: Staram się usiąść do warsztatu codziennie, ale bywa bardzo różnie, czasem przez kilka dni nie mam czasu na nic, by potem w weekend odbić to sobie małym, ośmiogodzinnym maratonem. Sporo drobnych rzeczy typu nakładanie podkładu, opiłowanie nadlewek czy podstawki robię w trakcie krótkich przerw w ciągu dnia np. czekając na ugotowanie makaronu czy na moją dziewczynę aż przygotuje się do wyjścia. Warsztaty mam nawet dwa, jeden u siebie, a drugi w piwnicy rodzinnego domu gdzie trzymam blat do gry i pracuję na makietami.
W twoim warsztacie dominują produkty jednej firmy, czy lubisz eksperymentować i wciąż szukasz nowych rozwiązań?
Dominig: Kiedyś ze względu na dostępność kupowałem praktycznie tylko produkty GW, teraz mając kilka sklepów modelarskich i hobbystycznych w okolicy mogę przebierać w producentach. Ostatnio na moim warsztacie dominują produkty z różnych linii Vallejo, ale używam też farb i chemii od GW, Ammo by Mig Jimenez, Tamiya czy Army Painter, a za jakiś czas coś pewnie do tego dojdzie. Oprócz tego eksperymentuję z różnym rzeczami nie przeznaczonymi stricte do modelarstwa, głównie chemią dla artystów, która okazuje się nieraz lepsza i tańsza od dedykowanych produktów.

Jesteś bardziej modelarzem, kolekcjonerem czy graczem?
Dominig: Uwielbiam grać w bitewniaki wszelkiego rodzaju, a gdy coś maluję lub buduję to z myślą o graniu, więc można powiedzieć że jestem graczem. Nie znaczy to jednak że nie lubię malować czy kolekcjonować modeli, każdy aspekt tego hobby jest dla mnie bardzo ważny i każdy sprawia mi przyjemność, jednak prawdziwą frajdę z pomalowanego modelu, czy nowego elementu terenu mam dopiero wtedy gdy używam go na polu bitwy.
Skąd czerpiesz inspirację? Czy przygotowujesz sobie materiały poglądowe przed malowaniem lub modelowaniem? A może kierujesz się jedynie swoją wyobraźnią?
Dominig: W większości wypadków kierują się jedynie wyobraźnią, ale w przypadku gier osadzonych w realiach historycznych staram się zebrać odpowiednie materiały źródłowe i inspiracje co czasem zajmuje naprawdę sporo czasu. Oczywiście czasem zobaczę coś w internecie co szczególnie mnie zainspiruje i mam ochotę to powtórzyć.

Jaką figurkę chciałbyś pomalować jeszcze raz?
Dominig: Raczej nie mam takiej, wolałbym zabrać się za coś nowego i zmniejszyć kupkę wstydu.
Jakiej figurki nie chciałbyś pomalować ponownie?
Dominig: Maruderów Chaosu produkcji GW, zarówno pieszych jak i konnych.
Ile modeli znajduje się w twojej kolekcji, wyprodukowała je jedna firma czy pochodzą z różnych źródeł? Czym kierujesz się podczas wyboru figurki? Produkty której firmy polecasz?
Dominig: Podobnie jak w przypadku farb i akcesoriów bardzo długo królowały u mnie modele GW, ale teraz jeśli kupuję model ich produkcji to jest to zazwyczaj starszy wzór z drugiej ręki. Oprócz Games Workshop mam modele Warlord Games, Rubicon Models, Hawk Wargames, Gripping Beast, Wargames Factory, Privateer Press i pewnie jeszcze kilku innych, o których nie pamiętam. Oczywiście nowe zestawy GW wciąż biją wszystko inne na głowę, ale warto obserwować takie firmy jak Warlord Games, ich modele i zestawy są z pudełka na pudełko coraz lepsze. Oprócz tego można znaleźć na rynku figurki do takich systemów jak Dark Age, które swoją estetyką i jakością wykonania robią wrażenie.

Gdzie najczęściej kupujesz modele i akcesoria modelarskie? Masz swój ulubiony sklep internetowy lub portal aukcyjny?
Dominig: W większości przypadków zakupy robię stacjonarnie w sklepach, w których grywam, ale zdarza mi się kupić modele używane z jakiegoś forum lub znanego wszystkim portalu aukcyjnego. Niestety nie mam w okolicy żadnego sklepu, który posiadałby w ofercie akcesoria do budowy makiet jak posypki czy drzewa i te rzeczy muszę zamawiać przez internet, czego nie lubię bo kolory ze zdjęć zazwyczaj mocno się różnią od tych rzeczywistych.
Jakie jest twoje ulubione uniwersum/system?
Dominig: Chyba wciąż Stary Świat, nie umiem znaleźć drugiego tak bogatego i barwnego uniwersum. Ostatnio coraz bardziej pociąga mnie też wargaming historyczny i sam jestem zdziwiony jakie epoki i teatry działań wojennych wydają mi się interesujące. Jeśli chodzi o mechanikę to nie mam swojego ulubionego systemu, w każdym znajduję coś innego co bardzo mi się podoba.

Figurka, którą najchętniej dodałbyś do swojej kolekcji, ale którą ciężko zdobyć?
Dominig: Jest kilka pojazdów do Bolt Action w skali 1:56, które chciałbym mieć, ale czekam aż zostaną wydane w plastiku, bo szkoda życia na żywicę. Oprócz tego jest sporo wzorów oldschoolowych modeli Chaosu, które bardzo chciałbym dołączyć do swojej kolekcji, ale z wiadomych przyczyn są trudno dostępne i zebranie ich zajmuje dużo czasu.
W jaką grę chciałbyś zagrać ponownie, ale z różnych powodów nie możesz?
Dominig: Pograłbym sobie casualowo we Władcę Pierścieni, najchętniej jakieś fabularyzowane scenariusze rodem z gazetek DeAgostini. Może za jakiś czas się uda. Nie ukrywam że jest bardzo dużo gier, w które chciałbym grać, ale wiem że nigdy nie znajdę na to wszystko czasu i chętnych.

W jaką grę nie chciałbyś zagrać ponownie?
Dominig: Raczej nie mam takiej gry, chociaż po jednej partii Age of Sigmar niespecjalnie mam ochotę na drugą. Nie znaczy to jednak że na ładnym stole z pomalowanymi figurkami nie dałbym AoSowi drugiej szansy.
Jak twoi najbliżsi reagują na hobby?
Dominig: Pozytywnie, nikt raczej nie ma z tym problemów.

Uczestniczysz w wydarzeniach związanych z grami bitewnym? Turnieje, konwenty? Jeśli tak, to jakie wydarzenie polecasz/wspominasz najlepiej?
Dominig: Staram się uczestniczyć we wszelkiego rodzaju eventach, od tych casualowych po te bardziej nastawione na rywalizację, z jednych i drugich potrafię czerpać przyjemność. Bardzo dobrze wspominam Polcon, na którym miałem okazję poznać kilka nowych systemów i dużo pograć. Fajne były też turnieje WFB w niestety nieistniejącym już sklepie Goblin w Rybniku.
Jakie masz plany modelarskie na najbliższą przyszłość?
Dominig: Chcę skończyć malować warband do Sagi, domalować trochę modeli do Bolt Action i złożyć bandę do Shadow War: Armageddon. Na pewno między tym skończę moją Nieumarłą Świtę Hrabiego Von Carstein i malowanie budynków do Warheim FS. Zostało mi tez kilka detali, których od miesięcy nie umiem pomalować by mieć gotową całą armię na 1500 punktów do Dropzone Commander'a.

Gdzie widzisz siebie hobbystycznie za 5 lat?
Dominig: Praktycznie w tym samym miejscu, ale z ładniejszymi stołami do gry i większą ilością pomalowanych modeli. Bardzo prawdopodobne jest też to że wejdę w jakiś kolejny system.
Gdybyś miał taką możliwość - jaką książkę lub film chciałbyś zobaczyć w wydaniu figurkowym?
Dominig: Total War: Warhammer w skali 6-10mm gdzie można odgrywać naprawdę duże bitwy w Starym Świecie. Wiem że jest Warmaster, ale jego zasady są lekko drewniane jak na obecne standardy, a zdobycie armii graniczy z cudem. Fajnie by było zobaczyć też jakiegoś skirmisha osadzonego w uniwersum gier Gothic i Fallout (ten drugi akurat za niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć).

Piotr z Małe Figurkowo przygotował dla Ciebie pytanie: Czy będzie więcej Dropzone Commandera na blogu i jak rozwija się to środowisko w naszym kraju?
Dominig: Zdecydowanie będzie więcej, zarówno pomalowanych modeli jak i battle reportów czy tekstów przybliżających tę fajną grę. Środowisko się rozwija, ale nie ukrywam że powoli i praktycznie tylko w większych miastach. Nasza wrocławska ekipa liczy obecnie ok 8 graczy, a za sprawą nowej miejscówki i patronatu sklepu Bolter ta liczba prawdopodobnie się zwiększy bo gra wywołała całkiem spore zainteresowanie w lokalnej społeczności. Wydawca-Hawk Wargames ma bardzo fajny system gratyfikacji dla tzw. Talonów, czyli osób rozkręcających lokalne środowiska, więc zachęcam do zapoznania się z nim i tworzenia społeczności Dropzone Commander'a u siebie.
Pytanie do Ciebie ma także Krzysztof z Dust Brothers: Czy zdarzają się maratony..., jeśli tak to ile tak można, oraz czy malowania, czy może grania??
Dominig: Oczywiście, że zdarzają mi się maratony i to zarówno grania jak i malowania czy budowania terenów. Długość takiego maratonu zależy oczywiście od wolnego czasu, zdarzają się takie okresy w życiu że 30 min przy warsztacie wydaje się maratonem. Najdłużej siedziałem w weekend ponad 8 godzin, oczywiście z krótkimi przerwami. Z graniem jest trudniej bo nie zależy to tylko ode mnie, więc najdłuższy maraton jaki miałem to po prostu turnieje, podczas których grało się nawet 5 gier, ale marzy mi się rozegranie kampanii Warheim FS podczas jednego posiedzenia przy stole, na co potrzeba by było pewnie 12+ godzin w zależności od liczby scenariuszy.
Gdybyś mógł zadać pytanie bohaterowi następnego wywiadu, to o co byś zapytał?
Dominig: Jak uzyskujesz tak intensywne i żywe kolory na swoich figurkach?
Chętnie zobaczyłbym pomalowany w Twoim stylu model, ale w jakiejś ograniczonej i stonowanej kolorystyce, planujesz może coś podobnego? ;)

I który z wyWrotowców powinien być bohaterem następnego wywiadu?
DominigMorpheus z bloga The Fantasy Hammer.
A może chcesz napisać jeszcze coś od siebie?
Dominig: Jak nie macie motywacji do malowania to załóżcie bloga, to pomaga. :)
Dziękujemy za wywiad. Życzymy Ci wielu kolejnych sukcesów, udanych projektów i wszystkiego tego czego potrzebujesz!

Zakończenie...

...czyli do następnego razu.

...a szanownemu państwu-draństwu dziękujemy za lekturę.

Jeśli podoba się Wam ten cykl dajcie znać w komentarzach oraz udostępnijcie wpis na portalach społecznościowych.

Ach, zapomniałbym! Który z wyWrotowców zgodnie z życzeniem szanownego państwa-draństwa miałby być bohaterem kolejnego wywiadu?

niedziela, 27 sierpnia 2017

Zebrane z tygodnia #337.
Chosen from the week #337.

Witam szanowne państwo-draństwo na DansE MacabrE i zapraszam do lektury oraz komentowania kolejnego wydania Zebranych z tygodnia, cyklu który na blogu ukazuje się od #337 tygodni.

Znajdziecie tutaj galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...



Zobaczcie także co wydarzyło się
sto dwieście trzysta tygodni temu:

I greet you cordially on the DansE MacabrE and invite you to careful reading and bold commenting the next release Chosen from the week, this cycle appears on the blog since #337 weeks.

In Chosen of the week you will find galleries, news, tutorials, reviews, summaries and  facts related mainly to the Warhammer Fantasy universe, but not only...



Look also what happened
one and two and three hundred weeks ago:

Model tygodnia   |   Miniature of the week

Gotrek, kin slayer painted by QianweiSHI.

Warhammer Fantasy

  • Na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem kilka informacji na temat prowincji Baronia Nordlandu oraz udostępniłem zasady dla Postaci Dramatu - Caradryan, Kapitan Straży Feniksa.
  • Orlygg na łamach swojego bloga Realms of Chaos 80s opublikował wpis Oldhammer Weekend 2017: Tony Ackland's Sketchbook: Unpublished Advanced Heroquest, WFRP and Confrontation.
  • Ponadto Gideon na blogu Awesome Lies kontynuuje cykl The best of the bad.
  • In the DansE MacabrE blog I posted some information about Barony of Nordland and provided the rules for the Dramatis Personae - Caradryan, Kapitan Straży Feniksa. (PL/ENG)
  • Orlygg on his blog Realms of Chaos 80s has posted entry Oldhammer Weekend 2017: Tony Ackland's Sketchbook: Unpublished Advanced Heroquest, WFRP and Confrontation.
  • Gideon on the blog Awesome Lies continues to cycle The best of the bad. (ENG)

Galerie   |   Galleries

Nowości   |   News

Poradniki   |   Tutorials

  • Christian na swoim blogu Cianty pokazał swój pomysł na malowanie bruku i kamiennych ścian.
  • Zaś Michael na łamach bloga 28mm Victorian Warfare pokazał jak zbudować sobie dżunglę.
  • Natomiast Dominig na blogu Kostka Domina zaprezentował tanie uchwyty do malowania modeli.
  • Christian on his blog Cianty showed his idea of painting cobbles and stone walls. (ENG)
  • Michael on his blog 28mm Victorian Warfare showed how to build a jungle. (ENG)
  • Dominig on the blog Kostka Domina presented cheap handles for painting models. (PL/ENG)

Relacje   |   Reports

  • Bartek na łamach swojego bloga Asienieboje Wargaming Blog zamieścił relację z wydarzenia Claymore.
  • Z kolei Mike na blogu Mike's Modeling zamieścił zdjęcia z IPMS Avon Show 2017.
  • A Uwe na Facebooku zamieścił zdjęcia z wydarzenia Kulmbach Wettbewerb 2017.
  • Bartek on the blog of Asienieboje Wargaming Blog has posted a report from event Claymore. (PL/ENG)
  • Mike on Mike's Modeling blog posted pictures from IPMS Avon Show 2017. (ENG)
  • Uwe on Facebook posted photos from the Kulmbach Wettbewerb 2017 event. (ENG)

Recenzje   |   Reviews

  • Sarmor na stronie The Node zrecenzował modele Salome Kohn i Justice Sedante od Hasslefree Miniatures.
  • Natomiast Allen na SpikeyBits zrecenzował model Cypheria The Fallen of Chaos od Grimskull Miniatures.
  • A na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem recenzję zestawu Fantasy Wooden Road Signs od Ristuls Extraordinary Market.
  • Sarmor on The Node reviewed the models of Salome Kohn and Justice Sedante from Hasslefree Miniatures. (PL)
  • Allen on SpikeyBits reviewed the Cypheria The Fallen of Chaos model from Grimskull Miniatures. (ENG)
  • On my blog DansE MacabrE published a review of Fantasy Wooden Road Signs from Ristuls EM. (PL/ENG) 

Podsumowania   |   Summaries

Inne   |   Others

  • Z kolei na blogu Mengel Miniatures szanowne państwo-draństwo może przeczytać wywiad z Brandonem z GMM Studios.
  • A Kadrinazi na łamach swojego bloga Kadrinazi wędruje palcem po holenderskiej mapie.
  • Wpisy opublikowane w ramach #36 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pojawiły się w minionym tygodniu między innymi na blogach bitewniakowe pogranicza oraz DansE MacabrE Fantasy w miniaturze.
I to wszystko na dzisiaj.

Jeśli spodobał ci się wpis to udostępnij post oraz kliknij na umieszczone poniżej gwiazdki, kwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.


A jeśli znajdziecie w sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji lub ciekawostek albo sami opublikujecie warty uwagi wpis na waszym blogu to piszcie śmiało komentarze pod tym wpisem.
And that's all for today. 

If you liked this entry share post and leave mark by clicking on the stars, squares and other G+1 or FB like it !.


And if you find the web links to interesting galleries, news, guides, reviews, interesting facts, or they do publish a very interesting one entry on your blog please write boldly comments on this entry.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.