poniedziałek, 8 marca 2021

Storytel: Pola dawno zapomnianych bitew. Łatwo być bogiem. Robert J. Szmidt.

Lubię fantastykę. W fantasy lubię grać na stołach bitewnych i w czasie sesji RPG, natomiast sci-fi lubię czytać i słuchać. A dzięki serii Pola dawno zapomnianych bitew autorstwa Roberta J. Szmidta mogłem się przekonać, że faktycznie nie łatwo być bogiem.

Storytel na swojej stronie zapowiedział powieść i streścił fabułę w następujący sposób:

Pierwsza polska space opera wydana w USA z rekomendacjami Nancy Kress, Mike’a Resnicka i Jacka Campbella.
***
W połowie XXIV wieku ludzkość ma za sobą skok cywilizacyjny. W ciągu piętnastu pokoleń skolonizowano ponad tysiąc planet i zbadano kilkanaście tysięcy układów gwiezdnych. Stoczono też krwawą wojnę domową.
Teraz cywilizacja stoi w obliczu rewolucyjnych zmian. W układzie Xan 4 naukowcy i wojskowi Federacji, w tym zwolniony czasowo z karnej kolonii sierżant Henryan Święcki, obserwują ze stacji orbitalnej tych, których od dawna chcieli spotkać – dwie rasy Obcych. Sierżant ma zidentyfikować ludzi, którzy wbrew procedurom próbują ocalić jedną z ras. Stawką będzie nie tylko przetrwanie Wojowników Kości, ale i życie Henryana.
Tymczasem w odległym układzie New Rouen Nomada, okręt Korpusu Utylizacyjnego usuwający zniszczone jednostki, natrafia na tajemniczy wrak. Zaawansowana technologia jest imponująca, ale odnaleziona na pokładzie jednostki istota może wstrząsnąć podstawami ludzkiej cywilizacji...
***
„Łatwo być Bogiem« to fascynujący wstęp do epickiej space opery. Czytając o przygodach barwnych postaci, takich jak załoga Nomady, czytelnik wstrzymuje oddech i odkrywa tajemnice, które mogą zmienić losy Galaktyki”.
Nancy Kress, zdobywczyni nagród Hugo i Nebula.

I nie są to zapowiedzi na wyrost. 

Robert J. Szmidt nie jest nowicjuszem, a w trakcie lektury widać doskonały warsztat, którym dysponuje autor. Seria jest twardym sci-fi, które powinno zaspokoić oczekiwania fanów tego gatunku, choć tak naprawdę autor ułożył powieść z doskonale znanych i na pierwszy rzut oka ogranych elementów, ale wbrew pozorom całość składa się w bardzo dobrą powieść. O jakości cyklu może też świadczyć ilość recenzji, które znajdziecie między innymi na portalach paradoks.net oraz gildia.pl i polter.pl.

Dodatkowym atutem audioboka jest fakt, że czyta go Wojtek Masiak, który w mojej opinii jest jednym z lepszych lektorów, którzy obecnie nagrywają.

W chwili gdy piszę tego posta audiobook oceniły 674 osoby, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.58.

Audiobook na łamach serwisu Storytel znajdziecie TUTAJ.

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz