środa, 10 sierpnia 2022

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Wojownik Cienia I.
Gallery: High Elves. Henchman - Shadow Warrior I.

Kiedy Nagarythe ogarnęła wojna domowa, większość tamtejszych Elfów stanęła po stronie Wiedźmiego Króla, stając się Mrocznymi Elfami. Elfowie, którzy pozostali wierne Królowi Feniksowi, poprzysięgły walczyć z Malekithem i popierającymi go zdrajcami. Naznaczeni, stali się Wojownikami Cienia – najmroczniejszymi, najbardziej złowieszczymi i brutalnymi ze wszystkich Elfów Wysokiego Rodu. Pozostając lojalnymi obywatelami Nagarythe, toczyli ze swych starannie ukrytych pośród Ziem Cienia siedzib krwawą wojnę ze zdrajcami, służącymi pod sztandarami Malekitha. W owych bitwach nie prosił o litość i nikt jej nie okazywał. Minęły wieki, a końca bezlitosnej wojny nie widać.

Wojownicy Cienia są mistrzami zasadzki i walki partyzanckiej, elitarnymi wojownikami pośród Elfów. Atakują z ukrycia, błyskawicznie i bezszelestnie. Najpierw zasypują przeciwnika gradem strzał wypuszczonych z długich łuków, by potem w szaleńczym ataku wyciąć w pień tych, którzy przeżyli ostrzał.

Nawet w czasach, gdy Ulthuan nie toczy wojny. Wojownicy Cienia nie odpoczywają. Ponurzy, wiecznie strudzeni wojownicy stale patrolują jałowe brzegi i posępne wzgórza Nagarythe, wypatrując znaków najazdu Druchii, którzy kiedyś zatopili ich ojczyznę w odmętach oceanu. Po dziś dzień Druchii powracają do Nagarythe, by porywać dzieci i mordować mieszkańców. Wartownicza to służba niewdzięczna, służba, która oznacza życie w samotności, szczególnie tu, w obliczu cienia Wiedźmiego Króla, lecz Wojownicy Cienia dochowują złożonej przed tysiącleciami przysięgi. Nienawiść, którą odczuwają do Druchii nie zna granic, albowiem Czas Zmierzchu zabrał im nie tylko ojczyznę i najbliższych, ale również nadszarpnął ich reputację na wieki, wystawiając ich na podejrzenia i obawy. Każdy Mroczny Elf, który trafi w ręce Wojowników Cienia, może liczyć tylko na jedno – długą, bolesną śmierć. Wojownicy Cienia podążają przed każdą ruszającą na wojnę kompanią, a do ich zadań należy rozprawienie się ze zwiadowcami wroga i oczyszczenie drogi. Działania Elfów z Nagarythe znane są wszystkim rasom, każda z nich posmakowała ich strzał i każda nieodmiennie pała do nich gniewem.

Choć nikt nie ośmieliłby się powiedzieć tego mieszkańcowi Nagarythe prosto w twarz, Elfowie z innych części Ulthuanu wyczuwają niepokojący mrok, który drzemie w duszach Wojowników Cienia, piętno które spowija ich niczym całun nieufności. Nikt nie kwestionuje roli, jaką pełnią Wojownicy Cienia w walce o przetrwanie swojej ojczyzny, lecz nie ulega wątpliwości, że walka ta sprawiła, że ich serca nie znają litości i biją w rytm morderczych zapędów. Wiele Elfów Wysokiego Rodu było świadkami brutalnych czynów Wojowników Cienia, a widok ten budził ich przerażenie. Nic więc dziwnego, że pośród Elfów, szepcze się, że bezustanna wojna cieni sprawiła, iż mieszkańcy Nagarythe bardziej przypominają Druchii niż chcieliby to przyznać.

Wojownicy Cienia to trzecia grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.Shadow Warrior are the third group of henchman to serve in the ranks of the High Elves in Warheim FS, I painted the company as part of the #77 edition of the Miniatures Blog Carnival.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz