wtorek, 9 sierpnia 2022

Imperium Szczuroludzi, część 9. Historia i polityka, część 4. Pierwsza fala, katastrofa w Skavenblight.

Pomimo przeszkód, plag i ciągłego niedostatku żywności, społeczeństwo Skavenów kwitło w tunelach i sztolniach Skavenblight. W końcu szczuroludzi było tak wiele, że musiały bardziej poszerzyć sieć tuneli, ale nie były w stanie drążyć jam dość szybko, aby uzyskać potrzebną przestrzeń. Wówczas Skaveny wezwały czarnoksiężników, by ci zdobyli miejsce, gdzie szczuroludzie mogłyby żyć i się mnożyć. Przodkowie Szarych Proroków planowali otworzyć wielką wyrwę w ziemi, która zapewniłaby przestrzeń życiową dla wszystkich. Skonstruowali straszliwą machinę zasilaną Upiorytem, która miała chwytać i kształtować energię Eteru - machinę, która była zdolna rozszczepić skały pod górami.

Pracowali przez dekady, aż wreszcie, podczas wielkiej ceremonii odprawionej w specjalnie wydrążonej komorze pod Skavenblight, czarnoksiężnicy uruchomili złowieszczą machinę. Przyzwali krążące pod ziemią strumienie energii magicznej, wtłaczając ją w swój szalony wynalazek z żelaza i mosiądzu. Maszyna drżała i dymiła, gdy coraz więcej energii wypełniało jej miedziane zwoje. Gdy czarnoksiężnicy uznali, że zgromadzili już dość mocy i przerwali swe inkantacje, maszyna trysnęła deszczem iskier i zatrzęsła posadami ziemi. Skały zadrżały tak silnie, że zadzwonił wielki dzwon na szczycie świątyni powyżej. W ziemi zaczęła pojawiać się wielka wyrwa i zdawało się, że szalony plan Skavenów zakończy się powodzeniem. Ale tak się nie stało. Z ogłuszającym rykiem maszyna rozpadła się, uwalniając całą zgromadzoną energię, która pomknęła tunelami i rozerwała tysiące Skavenów na włochate strzępy, wstrząsając całym Skavenblight. Starożytne miasto z przeraźliwym łoskotem zapadło się w morzu, które zalało udręczoną ziemię.

Chociaż miasto było w ruinie, to właśnie w tym momencie spośród szczuroludzi wyłonili się nowi władcy. Uformowała się Rada Trzynastu, która miała kierować poczynaniami całej rasy. Nieliczni czarnoksiężnicy, którzy przeżyli eksplozję, założyli zakon Szarych Proroków, którego członkowie mieli działać jako doradcy i prowadzić Skaveny ku chwalebnej przyszłości.

ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz