poniedziałek, 5 czerwca 2023

Storytel: Drelich. Nim braknie tchu. Jakub Ćwiek.

Nim braknie tchu
 to drugi tom serii Drelich autorstwa Jakuba Ćwieka, po który powinni sięgnąć nie tylko fani pierwszej części cyklu, szczególnie jeśli audiobook czyta Filip Kosior.

Storytel na swojej stronie zapowiedział powieść i streścił fabułę w następujący sposób:

Marek Drelich to prawdziwy mistrz złodziejskiego fachu. Żyjący na uboczu przestępczego świata jest zawsze skrupulatnie przygotowany do każdego skoku, a podczas akcji opanowany i, gdy trzeba, bezwzględny. To, co sprawdza się w nietypowej pracy, niekoniecznie działa w życiu prywatnym. Mimo to Drelich wraz z byłą żoną dokładają starań, by wspólnie wychować dwójkę dorastających
dzieci, Zosię i Nikodema. Gdy przychodzi moment wyboru, złodziej wie, że szykowany właśnie napad będzie jego ostatnim. Tymczasem w niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie bezwzględna sekta, pod przewodnictwem charyzmatycznego guru Kamaza, obejmuje pobliski
ośrodek wczasowy. Na ich zajęcia trafia przebywająca na wakacjach u dziadka Zosia Drelich, wobec której przywódca rodziny ma bardzo konkretne plany..

Drelich. Nim braknie tchu trzyma poziom pierwszej części cyklu, to świetna sensacyjna powieść, z dobrze napisanymi bohaterami i dialogami, poruszająca zapomniany już nieco temat sekt. Akcja powieści jest wartka, a fabuła spójna i przemyślana.  

W chwili gdy piszę tego posta, czytany przez Filipa Kosiora audiobook oceniły 722 osoby, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.8.

Audiobook na łamach serwisu Storytel znajdziecie TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz