poniedziałek, 2 lutego 2015

Historia magii. Część 31. Magia Lodu.

W odróżnieniu od znanych w Imperium Kolegiów Magii, których Magistrowie zgłębiają i praktykują sekrety jednego, wybranego Wiatru Magii, istniejące w Kislevie Kolegium Lodu zajmuje się badaniem i wykorzystywaniem magii tła.

Magia tła, znana także Magistrom Imperialnych Kolegiów Magii, jest w Kislevie bardzo silna, a panujący na północy Starego Świata mróz i wszechwładna zima odmieniły ją, nadając jej niepowtarzalny charakter.

Kisleviccy czarodzieje w ciągu wieków badania i eksperymentów z magią tła opanowali szereg zaklęć i wykształcili własną, niepowtarzalną Tradycję zwaną Magią Lodu

Tradycja Lodu to magia zimy, mrozu i śniegu. Opiera się na manipulowaniu przepełniającą mroźne krainy Kisleva Magią Tła. Magistrowie tej Tradycji nazywani są Lodowymi Czarodziejami. Ich żywiołem jest mroźny wiatr, lód i zima. Niechętnie witają lato i rzadko podróżują do cieplejszych rejonów Starego Świata, zamiast tego wolą otaczać się potęgą i majestatem, władającej północą Starego Świata, zimy.

Magistrowie Lodu wraz ze wzrostem mocy coraz silniej reagują na zmiany pór roku. Latem są zmęczeni i ospali, ale wraz z nadejściem chłodnej północnej jesieni stają się pobudzeni i podekscytowani, z niecierpliwością oczekując nadchodzącej zimy. W czasie długiej, mroźnej północnej zimy Lodowi Czarodzieje promienieją i stają się bardzo aktywni, z wolna uspakajając się i milknąć wraz z nadejściem krótkiej wiosny.
  • Kolegium: Lodu
  • Nazwa własna: Kapituła Lodu
  • Popularne tytuły Magistrów Lodu: Lodowi Czarodzieje
  • Kolor: błękitny i biały
  • Symbole: Płatek śniegu
  • Wiatr Magii: Magia tła
Opis
Magistrowie Kolegium Lodu badają Tradycję Lodu i manipulują wypełniającą Kislev mroźną Magią Tła. I choć Imperialny Dekret o Magii nie wspomina o kislevickim Kolegium Lodu, to na początku XXVI wieku, Patriarchowie Imperialnych Kolegiów Magii, głównie za sprawą nacisku Imperatora Karla-Franza, Ar-Ulryka i Borisa Todbringera - Grafa Middenheim oraz samej Lodowej Królowej - następczymi Cara Kisleva Radhi Bokha, uznali istnieje Kolegium Lodu oraz nawiązali kontakt z Magistrami tej Tradycji. 

Magia Lodu jest ściśle związana z Kislevem i wiążą się z zimą, mroźnym północnym wiatrem i lodem.

Magia Lodu
Zaklęcia Tradycji Lodu są związane z zimą i mrozem. Czary te splatane są z energii Magii Tła, która od wieków przesyca smagane mroźnym wiatrem ziemie Kisleva. Niegdyś magią Lodu zajmowali się niektórzy, zamieszkujący krainy Kisleva elementaliści Wody i Powietrza oraz niektórzy guślarze. Sformalizowane przez Lodową Królową Kolegium Lodu dopracowało ich osiągnięcia, a w ostatnim czasie dokonało wiele nowych odkryć i przełomów.

Ponieważ Magistrowie Lodu są w nadprzyrodzony sposób nierozerwalnie związani z zimą, ich potęga cyklicznie rośnie i maleje, naśladując zmiany pór roku. Największy wigor czują późną jesienią, szczyt ich mocy przypada zimą, słabną zaś wiosną, natomiast w czasie krótkiego północnego lata ogarnia ich marazm i zmęczenie - chociaż mówi się, że ich moce odżywają gdy wieje silny, północno-wschodni wiatr, niezależnie od panującej pory roku.

Tradycja Lodu
Magia Lodu jest jedną z niewielu uznanych przez Imperialne Kolegia Magii Tradycji, które powstały bez udziału elfich Mistrzów Wiedzy. W ciągu wieków wojen z Chaosem, magowie z Kisleva stworzyli oraz udoskonalili zaklęcia, które czerpały swą moc z względnie bezpiecznej Magii Tła.

Obowiązki i kontrakty
Wszyscy Magistrowie Lodu bez wyjątku podlegają władzy Patriarsze Kolegium Lodu, którym obecnie jest przyszła Caryca Kisleva - Katarina Bokha zwana, z racji piastowanego stanowiska, Lodową Królową.

Wielu Lodowych Czarodziej zostaje kislevickim magami bitewnymi, a ich zdolności i talent nierzadko przechylają decydują o wyniku bitew z hordami Chaosu. Jednak myli się ten, kto uważa że talenty Magistrów Lodu ograniczają się tylko do walki. W krótkich okresach pokoju są często wysyłani przez Lodową Królową do ochrony bojarów, bogatych kupców i dyplomatów. 

Lodowi Czarodzieje
Magistrowie Lodu noszą błękitno-białe szaty, często podbijane futrem białych niedźwiedzi lub wilków. Im starszy i potężniejszy czarodziej, tym łatwiej można dostrzec zmiany jakie zachodzą w jego organizmie na skutek kontaktów z mroźną Magią Lodu. Starsi Magistrowie Lodu mają białe lub błękitno-białe włosy, brwi i brody, które zdają się być pokryte wiecznym szronem.

Mentalność
Magistrowie Lodu są silnie związani z zimą i z niechęcią oczekują lata oraz bardzo rzadko zapuszczają się w cieplejsze regiony Starego Świata. Lodowi Czarodzieje kochają zimę, śnieg i mroźny wiatr. Magistrowie Lodu są tak dogłębnie związani z zimą, że ich potęga cyklicznie rośnie i maleje, naśladując zmiany pór roku.

Czarodzieje Lodu wydają się być zawsze zdrowi i pogodni, jednak chłodna rezerwa i dystans jakim odgradzają się od świata nie przysparza im popularności. Magistrowie traktują swe obowiązki bardzo poważnie i z zaciekłością godną wilków walczą z wszystkimi wrogami Kisleva.

Szczególną cechą Kolegium Lodu jest duża liczba kobiet w jego szeregach, na podkreślenie zasługuje też fakt, iż to właśnie kobiety znacznie częściej zdają egzamin magisterski i zostają Mistrzami Magii Tradycji Lodu

Uczniowie
Magia Lodu jest w swojej naturze magią bardzo potężną i destruktywną. Uczniowie Kolegium Lodu, nim otrzymają od Lodowej Królowej pozwolenie na naukę jakichkolwiek magicznych umiejętności związanych z Tradycją Lodu, muszą udowodnić swoje oddanie Kislevowi oraz nauczyć się kontrolować swoje serca i umysły. Ze względu na wymaganą dyscyplinę oraz bezwzględną lojalność, selekcja kandydatów, a następnie nauka w Kolegium Lodu, jest niezwykle długotrwała i bardzo staranna.

Uczniowie zawsze otrzymują kwatery na terenie Lodowego Pałacu, którego nie wolno im opuszczać pod groźbą kar cielesnych. Lodowa Królowa nie przykłada większej wagi do wiedzy spisanej w księgach, zachęca za to uczniów do samodzielnego doskonalenia poznanych zaklęć i praktycznych eksperymentów. Zgodę na samodzielne eksperymenty otrzymują wszyscy uczniowie, którzy w opinii mistrzów wykazali się wystarczającym opanowaniem i samokontrolą. Kisleviccy Magistrowie Lodu spędzają większość czasu na polach bitew i muszą szybko nauczyć się, jak walczyć i zwyciężać.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, uczniowie, którzy opanowali podstawy Tradycji Lodu, mają obowiązek walczyć u boku swego mistrza lub samej Lodowej Królowej. W konsekwencji, w Kolegium Lodu, Magistrami najszybciej zostają czarodzieje lojalni, zdolni, bystrzy, potężni oraz szybko reagujący. Zaś z terminu w Kolegium Lodu nikt nie odchodzi. Uczniowie Lodowej Królowej kończą szkolenie jako Magistrowie lub giną w trakcie nauki.

Reputacja Kolegium
W Kislevie Magistrowie Lodu cieszą się pełnym rezerwy szacunkiem, który wynika po części z ich wkładu w walkę z hordami Chaosu, a po części z miru jakim cieszy się wśród obywateli Kisleva Lodowa Królowa.

Poza granicami, z wyjątkiem Imperialnych prowincji graniczących z Kislevem, Lodowi Czarodzieje nie są zbyt znani. Z racji swego nadnaturalnego powiązania z mrozem i zimą, Magistrowie Lodu rzadko wędrują w cieplejsze regiony Starego Świata. W Imperium, dzięki staraniom Lodowej Królowej, Ar-Ulryka, Grafa Middenheim - Borisa Todbringera i Imperatora Karla-Franza, Lodowi Czarodzieje cieszą podobnym szacunkiem jak Imperialni Magistrowie, choć wciąż obowiązuje ich zakaz rzucania zaklęć i innych form czynnego praktykowania magii.

Budynki Kolegium
Siedziba Kolegium Lodu znajduje się w stolicy Kisleva, w potężnym Lodowym Pałacu, który został wzniesiony w ciągu nocy Zimowego Przesilenia przez samą Lodową Królową. Caryca Katarina udowodniła w ten sposób swojemu ojcu, Carowi Borisowi iż jest wystarczająco potężna, by sprawować władzę na całym Kolegium.

W długim na pół mili i wysokim na kilkadziesiąt metrów pałacu, przylegającym do jednej ze ścian Pałacu Carów znajduje się niezliczona liczba pokoi i komnat, w których urzędują Magistrowie Lodu i ich uczniowie. 

Osobistości
Caryca Katarina Bokha,
Lodowo Królowa
Caryca Katarina Bokha, zwana z racji piastowanego stanowiska Lodową Królową jest wysoką, szczupłą kobietą znaną z olśniewającej urody i silnego charakteru. Trudno ocenić jej wiek, choć nie może mieć więcej niż trzydzieści lat. Jej oczy są przenikliwe i błękitne jak zimowe niebo i mało kto dysponuje siłą woli wystarczającą, by wytrzymać jej spojrzenie. Mówi się jednak, że Lodowa Królowa potrafi być czarującą, choć zdecydowaną rozmówczynią. Caryca Katarina jest także doskonałym nauczycielem, a uczniowie szanują ją i kochają jak własną matkę. 

Katarina Bokha jest ostatnią z długiej linii caryc wywodzących się od starożytnych Królowych Khanów potężnego plemienia Gospodarów, które przed wiekami objęło we władanie mroźne ziemie Kisleva. Lodowa Królowa jest potężną czarodziejką, a jej moc, według legend pochodzi z samej ziemi Kisleva - gdyż to właśnie mroźny wiatr i ponura tundra obdarzyły Królową mocą i potęgą potrzebną do władania Magią Lodu. Ponadto, niektórzy twierdzą, że Caryca Katarina jest kolejnym wcieleniem Miski, pierwszej Królowej Khanów, czego dowodzić ma potęga jaką, pomimo młodego wieku dysponuje Lodowa Królowa oraz bezwzględność, z jaką Katarina zwalcza Chaos.


cdn.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...