czwartek, 19 lutego 2015

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #6: Samotne głowy.

Witam w szóstej odsłonie Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa jeszcze nie wiedział, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze rozpoczął Inkub prowadzący między innymi bloga Wojna w miniaturze.


Do tej pory, jak słusznie wywnioskowaliście po tytule posta, odbyły się pięć edycji, których podsumowania znajdziecie TUTAJ


Gospodarzem szóstej edycji został Anolecrab, który na swoim blogu Krypta Królów opublikował wprowadzenie zawierające temat na luty, czyli samotne głowy... Temat ciekawy i o tyle niełatwy, że w odróżnieniu od poprzednich bardziej teoretycznych edycji wymagał praktycznego zaangażowania i poświęcenia większej ilości czasu.


To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.***
Na bohatera szóstej edycji FKB wybrałem model Prezbitera Sigmara, który podczas rozgrywek w Warheim FS będzie walczył w szeregach Strażników dróg z Averlandu. Poza tym to jedyny model w kompanii Averlandczyków, który nie nosi nakrycia głowy. Nie bez znaczenia był również fakt, że rzeźbiarze z GW obdarzyli duchownego Sigmara niezbyt sympatyczną facjatą.

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć skończoną samotną głowę, a w dalszej części posta opisałem krok po kroku kolejne etapy malowania.

Jak zapewne zauważyliście, w lutym nie maluje zbyt wiele. Z jednej strony wynika to z braku wolnego czasu, a z drugiej z faktu, że mimo wietrzenia pokoju powietrze wewnątrz jest bardzo suche i mimo stosowania mokrej palety farba na modelach wysycha zdecydowanie za szybko, co można zauważyć na prezentowanych niżej fotografiach. 

Tradycyjnie dodam, że na żywo model prezentuje się nieco lepiej niż na zdjęciach.Po oczyszczeniu modelu z nadlewek, spiłowaniu linii podziału formy i odtłuszczeniu metalu (1) nałożyłem na figurkę podkład Surface Primer - Grey firmy Vallejo (2).

Jako bazę do malowania skóry Averlandzczyków używam farby Bugman's Glow z palety GW (3), którą rozjaśniam kolorem Cadian Fleshtone (4)...


...a następnie Kislev Flesh (5) i Pallid Wych Flesh (6). Krok (7) to nałożenie na całość washa Reikland Fleshshade.

Etapy (8-10) to malowanie oczu, które zaczynam od namalowania czarnych owalu farbą Thamar Black od P3, na których maluje białka farbą Morrow White i w końcu źrenice ponownie czarnym kolorem.

W (10) kroku po zmieszaniu koloru Blood Red z farbą Kislev Flesh pomalowałem dolną wargę i bliznę na twarzy duchownego oraz przy użyciu farby Thamar Black od P3 zaznaczyłem czarne brwi.


Ostatnie kroki (11-12) to malowanie odrastających włosów i brody. Użyłem do tego farby Skavenblight Dinge oraz washa Nuln Oil. Prezbiter Sigmara podobnie jak pozostali strażnicy dróg z Averlandu ma czarne włosy postanowiłem więc, że odrastający zarost będzie dość dobrze widoczny.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz