niedziela, 28 czerwca 2015

Zebrane z tygodnia #224

Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury i komentowania #225 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...

Dzisiejsze podsumowanie rodziło się w mękach, bólach i ogólnie było słabo... Raz, że dopadło mnie jakieś paskudne przeziębienie, które mocno daje mi w kość, a dwa że przeglądając na moim smartfonie artykuły publikowane w aplikacji Warhammer dowiedziałem się, że Warhammer Quest w wersji na Androida dostępny jest w sklepie play za połowę ceny i nie oparłem się pokusie...

Ale przyjemność przyjemnością, a post sam się nie napisze. Tak więc na początek szanowne państwo-draństwo łaskawie rzuci okiem na to co wydarzyło się na blogu sto i dwieście tygodni temu i zobaczy jak to drzewiej bywało. A potem... Potem to już pójdzie z górki.

A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:

Warhamer:

 • W minionym tygodniu na łamach bloga Danse Macabre w ramach cyklu geografia Starego Świata zamieściłem wpis zatytułowany Czymże jest cnota? Kazanie brata Albusa Dominusa, Prezbitera Sigmara z Wolfenburga.
 • Z kolei Pafnucy na blogu PafHammer opublikował zainspirowany bazarem z Oldenlitz post Co na targu słychać?.
 • W klimatach RPG pozostaje także Borejko, który za pośrednictwem swojego bloga Git Games przypomina co znajdowało się w w 96 numerze magazynu White Dwarf z 1997 roku. Pierwszy wpis dostępny jest TUTAJ a drugi TU.

Galeria:

Poradniki:

 • Arbal na łamach bloga Coloured Dust zamieścił poradnik w którym krok po kroku zaprezentował kolejne etapy malowania modelu German DAK od Nuts Planet.
 • Natomiast na blogu eureka! szanowne państwo-draństwo może zapoznać się z poradnikiem Color Theory and zenithal lighting.
 • I w końcu blog Adeptus Painter z lektury którego można dowiedzieć się jak malować metal techniką True Metallic Silver.

Recenzje:

 • Jak zapewne szanowne państwo-draństwo dobrze wie, w minionym tygodniu na łamach bloga Danse Macabre zamieściłem recenzję wybranych orkowych bitsów od SpellCrow.
 • Z kolei koyoth na łamach bloga shadow grey rozpakował pudełko z modelem Chaos/Gorebeast Chariot.
 • I w końcu opublikowane na blogu Arsies Studio porównanie czarnych farb podkładowych.

Relacje:

 • DivinE na łamach bloga For the greater Good! zamieścił fotorelację z III Warszawskiej Fiesty Modelarskiej.
 • Natomiast jeśli szanowne państwo-draństwo jest ciekawe co wydarzyło się na IV Edycji Festiwalu Malarstwa i Rzeźby Figurkowej w Toruniu, to zapraszam do lektury wpisu opublikowanego przez Niedźwiedzia na łamach bloga Tales from the ZOO.
 • I na koniec coś dla miłośników Miasta Potępionych: Skavenblight za pośrednictwem bloga Hakostwo opublikowała relację z Mordheim inna di Yard 2015. 

Podsumowania:

Ciekawostki:

 • Ostatnie w tym miesiącu wydanie zebranych z tygodnia nie może nie zawierać odnośników do wpisów opublikowanych w ramach Figurkowego Karnawału Blogowego. A, że szanowne państwo-draństwo nie zawiodło to możemy cieszyć się lekturą postów zamieszczonych na łamach blogów Danse Macabre, DwarfCrypt, HakostwoKrypta Królów, Maniexite oraz shadow grey i Sobie maluję. Jeśli ktoś jeszcze chce dołączyć do FKB, to macie jeszcze dwa dni na pomalowanie odpowiedniego modelu.
 • Z kolei na łamach bloga Kulturą w płot możecie się przekonać jak wyglądałaby fabuła znanych filmów gdyby science-fiction było bardziej science, niż fiction.
 • A Piotr za pośrednictwem portalu crazy Nauka zamieścił 25 obrazków, które zmienią twoje spojrzenie na świat.

Model tygodnia:

Nurgle Sorcerer painted by C'tan.
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdki, kwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz