niedziela, 21 czerwca 2015

Zebrane z tygodnia #223

Zapraszam do lektury i komentowania #223 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer, choć nie tylko...

A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:

Warhamer:

 • Na początek pierwszy z dwóch wpisów w ramach zasady autopromocja nie hańbi. Bowiem w minionym tygodniu na łamach bloga Danse Macabre rozpocząłem kolejną serię wpisów fluffowych, tym razem przybliżających geografię Starego Świata.
 • Z kolei Inkub na łamach swojego bloga Wojna w miniaturze zamieścił kolejny wpis z serii Z otchłani czasu przybliżający historię sławnego oddziału Jaszczuroludzi - najeźdźców Karnaca.
 • I na koniec coś specjalnie dla czytelników zebranych z tygodnia. Na scibd.com wrzuciłem zasady Luxurii, Oblubienicy Księcia Chaosu, czyli trzeciej z kolei Postaci Dramatu do Warheim FS. Wszelkie uwagi, komentarze i sugestie dotyczące bohatera specjalnego mile widziane.

Galeria:

Nowości:

Poradniki:

 • Jeśli szanowne państwo-draństwo planuje w bliższej lub dalszej przyszłości malować skórę, to polecam wam ciekawy wpis painting skintones: paints, tips and tricks opublikowany na łamach bloga MaGie miniature painting.
 • Jeżeli natomiast na waszym warsztacie królują obecnie nieco cięższe modele to być może zainteresuje was tutorial traktujący o krawędziowaniu czarnego pancerza zamieszczony na stronie gravengames.co.uk.
 • I na koniec poradników zamieszczam odnośnik do umieszczonego na stronie thearmypainter.com tutorialu how to speed paint a dungeon.

Recenzje:

 • Podobno autopromocja nie hańbi, dlatego szanowne państwo-draństwo pozwoli, że recenzje zacznę od odnośnika prowadzącego do wpisu prezentującego model Darkrasp, Death Priest od Reaper Miniatures, który w miniony piątek zamieściłem na łamach bloga Danse Macabre.
 • Kolejna recenzja to także wpis w języku polskim, bowiem na łamach serwisu The Node TP podzielił się swoimi wrażeniami na temat makiety XIXth cent. Block of Flats od Micro Art Studio.
 • I na koniec dwujęzyczny wpis na blogu Arsies Studio w którym Javier prezentuje zawartość zestawu farb Mega Paint Set od Army Painter.

Podsumowania:

 • Podsumowania zaczynamy tradycyjnie od przygotowanego przez Maniexa podsumowania tygodnia na Wrota - polska sieć blogów bitewnych. To już #122 wydanie tego zestawienia.
 • Z kolei na łamach serwisu Tabletop Gaming News dostępne są kolejne odcinki serii Midweek i Sunday Snippets oraz Review Roundup.
 • I na koniec tej części zebranych z tygodnia polecam szanownemu państwu-draństwu blog MF WARS na którym niestrudzony Mark zamieścił kolejne wydanie The Sunday Miscellanea.

Ciekawostki:

 • Ciekawostki zaczniemy od strony mental_floss na łamach której Mark opublikował artykuł zatytułowany 10 of History’s Most Terrifying Swords. Polecam lekturę tak wpisu jak i zamieszczonych pod nim komentarzy.
 • Z kolei na łamach bloga Kulturą w płot Michał zamieścił wpis którego bohaterem jest Wielki Mur Indyjski, szanowne państwo-draństwo może potraktować to jako wpis w ramach makietowych inspiracji.
 • I na koniec ciekawostek przenosimy się na stronę iflscience, gdzie możecie się przekonać co by było, gdyby niektóre ciała niebieskie były bliżej ziemi.

Model tygodnia:

Tarathiel Moonelf painted by Mauganra.
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdki, kwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!. Dzięki temu wiem, że warto pisać dalej.

Ponadto jeśli macie jakieś uwagi, pomysły albo własne propozycje do ZzT napiszcie komentarz!

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz