niedziela, 4 października 2015

Zebrane z tygodnia #238

Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury i komentowania #238 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...


Przy okazji #238 wydania Zebranych z tygodnia szanowne państwo-draństwo pozwoli, że się pochwalę tym, że licznik odwiedzin na Danse Macabre przekroczył 500000 wyświetleń.
Dzięki za odwiedziny i każdy pozostawiony komentarz!


A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:

Warhamer Fantasy/Warheim FS:

 • Na blogu Danse Macabre wspólnie i w porozumieniu z Sister of Mercy zamieściliśmy wpisy TUTAJ i TUTAJ o zmianie mechaniki rzutów na trafienie i zranienie z K6 na 2K6.
  A jeśli szanowne państwo-draństwo nie ustosunkowało się jeszcze do powyższych propozycji zmian to teraz jest dobra pora żeby to zrobić na przykład na łamach forum Azylium.
  Sister of Mercy już o tym wspomniała ale ja także chciałbym jeszcze raz podziękować koyothowi prowadzącemu blog shadow grey za okazaną pomoc i zaangażowanie.
 • A jeśli macie więcej wolnego czasu to możecie go spożytkować na lekturę wpisu Epitafium dla Starego Świata albo o czym jest Warhammer (a także zamieszczonych pod postem komentarzy), który Wolfgang Schwarzenatter zamieścił na swoim blogu Fear and loathing in the Old World.
 • I na koniec tekst tygodnia, czyli przetłumaczony przez Inkuba i opublikowany na łamach bloga Wojna w miniaturze wywiad przeprowadzony przez Orlygga RealmOfChaos80s z Bryanem Ansellem, który jest jednym z twórców uniwersum Warhammer Fantasy.

Galeria:

 • W minionym tygodniu Scibor MM wzbogacił swoją ofertę modeli o zestaw Wild Warriors Dwarves.
 • Z kolei do oferty Hasslefree Miniatures dołączyły między innymi modele Azura Halfblood oraz Dynamic Maika i Jakevim's Brood.
 • A jeśli szanowne państwo-draństwo szuka alternatywnych modeli Zielonoskórych to być może zainteresuje was oferta Alternative Armies w której dostępne są między innymi zestawy Goblin Chariot oraz Mountain Orcs.

Poradniki:

 • Na blogu Craftworld Studio szanowne państwo-draństwo może zapoznać się z tutorialem traktującym o malowaniu skóry.
 • Z kolei Dave na Wargaming Tradecraft pokazał swój patent na wykonanie podstawki pod model.
 • A na łamach Barak Varr znajdzie poradnik w którym krok po kroku możecie obejrzeć kolejne etapy powstawania makiety przedstawiającej pola uprawne.

Recenzje:

 • Pepe na blogu Fantasy w miniaturze podzielił się swoimi wrażeniami na temat zestawu Cursed Fantasy Treasure Terrains od Ristuls Extraordinary Market.
 • A KorNat na PinAtWar rozpakował pudełka z figurkami od Perry Miniatures.
 • Z kolei na łamach Danse Macabre rozpakowałem figurki Horser od Lead Adventure.

Podsumowania:

Ciekawostki:

 • Na Blogu Pietii szanowne państwo-draństwo znajdzie podsumowanie #13 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego. Z kolei Pepe na łamach Fantasy w miniaturze ogłosił temat #14 edycji FKB. Jeśli natomiast jesteście ciekawi co działo się w poprzednich edycjach, to odpowiednie odnośniki zebrałem na blogu Danse Macabre.
 • A Borejko na blogu Git Games zamieścił wpis poświęcony książce What is Dungeon and Dragons, która została napisana przez Johna Butterfielda oraz Philipa Parkera Davida Honigmanna.
 • Z kolei na łamach bloga Kulturą w płot znajdziecie historie sci-fi zamknięte w sześciu wyrazach.

Model tygodnia:

Butterfly painted by Roman Lappat.
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz