niedziela, 29 listopada 2015

Zebrane z tygodnia #246

Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury i komentowania #246 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...

A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:

Warhamer:

 • Inkub na łamach bloga Wojna w miniaturze opublikował tłumaczenie wywiadu, który Orlygg z bloga Realm of Chaos 80s przeprowadził z Tonym Acklandem, należącym do grona tych, którzy w ogromnym stopniu przyczynili się do sukcesu firmy Citadel i uniwersum Warhammer we wczesnych latach działalności firmy.
 • Z kolei Sister of Mercy na Warheim Fantasy Skirmish zamieściła zasady dla Woźnicy, kolejnego Najemnego Ostrza do gry Warheim FS.
 • A na Danse Macabre przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa kolejny wpis fluffowy, który tym razem traktuje o Wielkiej Wojnie z Chaosem.

Galeria:

Nowości:

Poradniki:

 • Ksusha z Thirdeyenuke Studio na łamach bloga Tale of Painters udostępniła videotutorial w którym krok po kroku zaprezentowała swój pomysł na malowanie żywicznych podstawek.
 • Z kolei Raffa na Massive Voodoo pokazał szanownemu państwu-draństwu jak zbudować wygodny stół do malowania.
 • A na Danse Macabre przy okazji pracy nad modelem Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures pokazałem wam mój przepis na metaliki.

Recenzje:

 • Na łamach serwisu gravengames.co.uk dostępna jest recenzja maty do gry Clash of Nebulas od Artistic Impressions.
 • Natomiast Adam na stronie serwisu BoLS udostępnił recenzję torby na figurki The Battle Bag.
 • Z kolei jakiś czas temu Piotr na blogu MH:MW opublikował recenzję podręcznika malowania Masterclass vol1 od Angela Giraldeza.

Podsumowania:

Ciekawostki:

 • Koniec miesiąca zmobilizował szanowne państwo-draństwo do zwiększenia aktywności i na blogach Black Grom Studio, Danse Macabre oraz Maniexite i shadow grey pojawiły się wpisy w ramach #15 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, którą prowadzi potsiat z Gangs of Mordheim.
 • Z kolei na blogach Maniexite oraz Realms of Chaos dostępne są raporty bitewne z potyczek stoczonych w uniwersum Warhammer Fantasy.
 • I na koniec trochę poważniej, bowiem Piotr na swoim blogu Fanboj i Życie opublikował post zatytułowany gwałt, a sprawa literacka.

Model tygodnia:

Morgana painted by Joan Carles Ros.
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz