niedziela, 22 listopada 2015

Zebrane z tygodnia #245/6 lat


Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że zanim przejdziemy do #245 wydania Zebranych z tygodnia w kilku zdaniach podsumuję 6 lat istnienia bloga Danse Macabre.

Pierwszy post na blogu opublikowałem 22 listopada 2009 roku, było to krótkie wprowadzenie do Warheim FS. Od tamtej pory wraz z Sister_of_Mercy na Danse Macabre zamieściliśmy 1588 wpisów, a wy odwiedziliście bloga ponad 521000 razy. 212 z was obserwuje bloga na bloggerze, a 844 polubiło fanpage na Facebooku.

Więcej o blogu napisałem już przy okazji 5-lecia Danse Macabre, dziś pozwolicie, że jeszcze raz podziękuję Hakostwu i Inkubowi za inspiracje.

To tyle. Dziękuję wam serdecznie i cieszę się, że wraz ze mną znajdujecie przyjemność w malowaniu figurek i rozgrywaniu potyczek w grach bitewnych. Mam nadzieję, że lektura bloga sprawi wam równie dużo przyjemności, jak mi dostarcza czytanie wpisów, które publikujecie na swoich blogach.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście polubcie Warheim FS na Facebooku i dołączcie do obserwatorów Danse Macabre na bloggerze.

Czytajcie, komentujcie i udostępniajcie!

Pozdrawiam!
My dear readers, before we start reading #245 episode Jewels of the week, I summarize in a few sentences 6 years of existence the blog Danse Macabre.

I published the first post on the blog on 22 November 2009, it was a brief introduction to the game Warheim FS. Since that day, together with Sister_of_Mercy we published on a blog Danse Macabre 1588 posts, and you visited the blog more than 521000 times. In addition, 212 of you followers on a blogger and 844 od you liked fanpage on Facebook.

I wrote more about the reasons for the creation of a blog a year ago, on the occasion of the 5th anniversary of Danse Macabre, now let it once again thank Hakostwo and Inkub for inspiration.

That's it. I thank you warmly and I am glad that with me find pleasure in painting figures and waging battles in the game battle. I hope that reading the posts published on Danse Macabre make you as much pleasure as I provide reading entries that you publish on your blog.

If you have not already, click  like it fanpage Warheim FS on Facebook and follow Danse Macabre blog on Blogger.

Read, comment, share!

Regards!Zapraszam do lektury i komentowania #245 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...

A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:

Warhamer/Warheim FS:

 • W minionym tygodniu na blogu Danse Macabre zamieściłem raport bitewny z potyczki stoczonej pomiędzy Mrocznymi Elfami z Naggaroth a Nieumarłym pocztem Krwawego Smoka. Swoją relację na blogu Diariusz RPG umieścił także mój adwersarz.
 • Na blogu Danse Macabre zamieściłem także kolejny wpis fluffowy, który przybliży szanownemu państwu-draństwu okres upadku Imperium zwany przez historyków wiekiem trzech imperatorów.
 • Z kolei Sister of Mercy na łamach Danse Macabre zamieściła w mijającym tygodniu zasady pozwalające na ulepszanie pojazdów w Warheim FS.
 • Ponadto Inkub na łamach bloga Wojna w miniaturze opublikował tłumaczenie wywiadu, który Orlygg z bloga Realm of Chaos 80s z przeprowadził z  Williamem Kingiem.
 • Zaś Adrian na stronach serwisu gramynawynos.pl podzielił się swoimi wrażeniami na temat osadzonej w uniwersum WH40k gry Freeblade.

Galeria:

Nowości:

Poradniki:

 • Arbal na blogu Coloured Dust udostępnił poradnik w którym krok po kroku przedstawił kolejne etapy malowania popiersia Saladin od Nuts Planet.
 • A Dave na Wargaming Tradecraft zaprezentował swój pomysł na malowanie metalu techniką Chrome Metallics.
 • Z kolei na Massive Voodoo dostępny jest tutorial traktujący o budowie podstawki w stylu fantasy.
 • Zaś na łamach The Lost and the Very Damned Stuart zamieścił tutorial w którym pokazał jak zbudował zrujnowane mury.
 • Ponadto, w minionym tygodniu na łamach bloga Danse Macabre opublikowałem poradnik w którym w kilku zdaniach przedstawiłem szanownemu państwu-draństwu mój patent na malowanie pergaminów oraz wykonanie błota i obić.

Recenzje:

 • Maniex na łamach bloga Maniexite rozpakował pudełko z grą Horus Heresy - Betrayal at Calth od Games Workshop.
 • Natomiast ZenoN na stronie The Node napisał kilka słów na temat gry planszowej Chaos w Starym Świecie od Fantasy Flight Games.
 • Ponadto, Tomek na blogu Sobie maluję otworzył blistry z figurkami przedstawiającymi znanych ze Świata Dysku bohaterów Rincewinda i Śmierć od MicroArtStudio.
 • Arbal na Coloured Dust zrecenzował model Leona Lobo od Kabuki Models.
 • A na gravengames.co.uk szanowne państwo-draństwo może przeczytać recenzję P.A.C.K. Molle Accessories od Battle Foam.

Podsumowania:

Ciekawostki:

 • Na blogach Sobie maluję oraz Paint-Forge opublikowane zostały wpisy traktujące o tematyce #15 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego: Podstawka to podstawa.
 • Piotr na łamach swojego bloga Fanboj i Życie zamieścił wpis złota era strategii fantasy, traktujący o wydanych w latach 1994-2004 strategicznych grach komputerowych.
 • Z kolei Czaki na Codename: Wargaming opublikował wywiad przeprowadzony z Caigiem Cartmellem autorem wielu skirmishowych gier bitewnych.
 • Ponadto na łamach serwisu rbth.com szanowne państwo-draństwo może zapoznać się z grafikami przedstawiającymi postacie ze słowiańskich bajek i legend.
 • A na prowadzonym przez Erika blogu medievalbooks.nl możecie oceniać książki po okładkach.

Model tygodnia:

Freak Show sculpted and painted by Michael Kontraros.
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz