czwartek, 11 sierpnia 2016

Podręcznik do Warheim FS, 2k6 z przerzutem. Aktualizacja.

Jako, że szanowne państwo-draństwo od jakiegoś czasu domagało się aktualizacji podręcznika do Warheim FS, to dziś przygotowaliśmy odświeżone wersje plików z zasadami.

Po pierwsze i najważniejsze w dziale DOWNLOAD znajdują się ładnie ułożone i opisane odnośniki do poszczególnych wersji podręcznika. Dziś dostępna jest aktualna wersja podręcznika w formie pełnej. Aktualne pliki z podręcznikiem podzielonym na tomy pojawią się w przyszłości.

Gdybyście mieli jakieś uwagi to piszcie śmiało w komentarzach!


Pełna
Data
Ilość stron
Waga
Serwer
Podręcznik i dodatki 2k6 (RAR) 
11.08.2016
817
23,1 MB
DropBox
Podręcznik 2k6
11.08.2016
817
22,7 MB
DropBox

Lekka

Data

Ilość stron

Waga

Serwer
Podręcznik 2k6, wersja lekka
11.08.2016
671
21 MB
DropBox


A poniżej przygotowałem listę poprawek, które naniosłem na podręcznik.
 • W drużynie Muszkieterów z Nuln modele muszkieterów i strażników miejskich mogą być rekrutowane równolegle.
 • W przypadku Nieumarłego sabatu rodu Nekrarch z szeregów drużyny zniknęły 0-3 Piekielne Nietoperze, na rzecz 0-1 Roju Nietoperzy, który prezentuje się następująco:
 • Nastąpiła zmiana nazwy umiejętności OBIEŻYŚWIAT na ŚWIATOWIEC.
 • Zmianie uległa także umiejętność ZWIADOWCA dostępna dla bohaterów. Teraz jest to: Obieżyświat: Bohater podlega zasadzie specjalnej RANGER oraz ZWIADOWCA.
 • Następujący bohaterowie i stronnicy...
  Harpunnik, Przepatrywacz, Szablozębny, Niedźwiedź, Nomada, Traper, Myśliwy, Zbrojny Graala, Ptasznik z Catrazzy, Starszy, Zwiadowca, Pasterz, Wojownik Cienia, Widmo, Górnik, Łowca, Traper (Gnoblar), Gorger, Kawalerzysta Chaosu, Grabieżca, Nieumarły Nomada, Traper (Goblin), Sieciarz Nocnych Goblinów, Ośmiornica Bagienna, Skink-Kameleon.

  ...podlegają zasadzie specjalnej RANGER.
 • Najemne Ostrza: Czarownica, Goniec, Kartograf, Skrytobójca, Złodziej, Zwiadowca. Zmiana nazwy zasady specjalnej OBIEŻYŚWIAT na ŚWIATOWIEC. Podlega zasadzie specjalnej OBIEŻYŚWIAT.
 • SzczurołapPodlega zasadzie specjalnej RANGER. Prestiż drużyny +32.
 • ZwiadowcaPodlega zasadzie specjalnej RANGER. Prestiż drużyny +26.
 • Zmiana nazwy zasady specjalnej OBIEŻYŚWIAT na ŚWIATOWIEC.
 • Powiadają, że mechanizm zamętu oddziałuje na zmysły wrogów oślepiając ich i ogłuszając. Wielu przeciwników boleśnie przekonało się o skuteczności działania tego urządzenia.
  EFEKT: Bohater używający mechanizmu rangera podlega zasadzie specjalnej RANGER oraz ZWIADOWCA.

 • MELANCHOLIA. Służący w kompanii losowo określony model bohatera zostaje ogarnięty melancholią, postać do końca rozgrywki musi przerzucić wszystkie udane testy trafienia. Aby zrealizować zadanie specjalne bohater musi przeżyć potyczkę i co najmniej raz wziąć udział w walce wręcz.
  Po wypełnieniu zadania specjalnego należy pokazać przeciwnikowi kartę.
 • WYKLĘTY. W każdej turze, w której model nie jest związany walką wręcz, nie został Oszołomiony!, Powalony na ziemię! i nie Ucieka! musi wykonać ruch w ramach ruchów przymusowych fazy ruchu gracza i pokonuje zawsze pełny dystans po linii prostej – gracz wybiera kierunek ruchu przed rzutem. Aby określić dystans na jaki poruszy się Wyklęty należy wykonać rzut 2K6 i odrzucić kostkę z najniższym wynikiem. Jeśli uzyskany wynik prowadzi Wyklętego do kontaktu z wrogiem, ruch ten traktuje się jak deklarację szarży, która podlega zwykłym zasadom (atakowany model może zadeklarować reakcję na szarżę w zwykły sposób). Ponadto model stanowi ruchomy cel dla strzelców, a wszystkie wymierzone w Wyklętego ataki bronią dystansową wykonywane są z karą -1 do testu trafienia.
 • I w końcu dodałem zasady OBŁĘDU.
  

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza