środa, 1 lutego 2017

Ucieczka z Gór Środkowych! - Turniej Warheim FS w klubie Szybki Szpil w Innym Wymiarze w Katowicach - Relacja z turnieju | Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #30: Epickość... Część 1.

Witam w trzydziestej odsłonie Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa czytających DansE MacabrE jeszcze nie wiedział, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.


Do tej pory, co łatwo wywnioskować po tytule posta, odbyły się dwadzieścia dziewięć edycji, których podsumowania znajdziecie TUTAJ


Gospodarzem trzydziestej edycji jest psborsuk, którzy na łamach bloga borsuczy warsztat opublikowali wprowadzenie zawierające temat na styczeń, czyli Epickość... A czy już tytuł tego wpisu nie jest epicki?


To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.

***
Dziś w ramach #30 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego mam dla was relację z trzeciego, ogólnopolskiego turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych, który przy wsparciu klubu Szybki Szpil odbył się 21 stycznia 2017 roku w Innym Wymiarze w Katowicach i pod wieloma względami był epicki...Zachęcam Was także do lektury relacji z dwóch poprzednich wydarzeń - Piekło pocztowe... oraz Śmiech Mrocznych Bogów, gdzie napisałem więcej na temat genezy i organizacji turnieju.Przygotowania do turnieju ruszyły pełną parą w październiku 2016 roku i trwały do połowy stycznia 2017. I nie był to łatwy okres. Służba, żona w ciąży, małe dziecko, dom, służba... Grypa, trzydniówka, pobyty w szpitalach, rozbite auto, zepsuty aparat fotograficzny, niewydrukowany baner z logo sponsorów... i trochę snu. W międzyczasie praca nad scenariuszami, kontakt ze sponsorami i uczestnikami.

Przez kilka ostatnich miesięcy funkcjonowałem w trybie zombie, i choć nic nie wskazuje na to by w najbliższej przyszłości ten stan rzeczy miał się zmienić, to pomimo permanentnego zmęczenia udział w turnieju, którego za same przygotowania naprawdę miałem już dość, dał mi nowe siły i zapał za co bardzo dziękuję uczestnikom! Szczególnie tym, którzy wzięli udział mimo trudności oraz tym których zmusiłem do udziału przemocą i szantażem. A przymus był konieczny, bowiem im bliżej był turniej, tym więcej osób rezygnowało z udziału.

Tutaj pozwolę sobie zatrzymać się na chwilę, bowiem o ile dwa pierwsze turnieje były dość kameralne, to przez kilka miesięcy przygotowań na liście turnieju Ucieczka z Gór Środkowych pojawiło się przeszło 40 uczestników. I choć finalnie w rozgrywkach wzięło udział 22 graczy to jako redaktora Warheim FS cieszy mnie rosnące zainteresowanie było nie było niszowym systemem.

W tym miejscu chcę także bardzo serdecznie podziękować sponsorom z Battle Models, Hexy, HobbyZone, HQResin, Kromlech, MicroArtStudio, Mini Monsters, Ristuls EM oraz Scibor MM SpellCrow którzy ufundowali nagrody na turniej Warheim FS, a dzięki hojności z jaką to zrobili żaden z uczestników nie wyszedł z pustymi rękami.

Prezentacje ufundowanych przez sponsorów nagród możecie obejrzeć śledząc recenzje które co piątek publikuję na łamach DansE MacabrE.

Chcę podziękować także za pomoc Thorashowi z Fallen Sun, który przygotował oprawę graficzną turnieju w postaci widocznych w okołoturniejowych wpisach plakatów, a także widocznych na zdjęciach dyplomów i identyfikatorów...

...Hakostwu dziękuję za pomoc merytoryczną...

...a koyothowi z shadow grey, który wykonał część widocznych w poniższym wpisie zdjęć za ciężką pracę fotografa.

Koniec końców przygotowania do turnieju zaowocowały kolejnym regulaminem w którym znalazło się pięć scenariuszy.


Niemal wszyscy uczestnicy turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.


Drzwi do Innego Wymiaru zostały otwarte po godzinie 08.30, a turniej Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych rozpoczęliśmy o 09.00. Po załatwieniu formalności i wręczeniu identyfikatorów o godzinie 10.00 rozpoczęły się rozgrywki.Potyczki stoczyło 22 graczy, którzy dowodzili 15 drużynami: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu, Jaszczuroludzie z Lustrii, Khazadzi z Gór Krańca Świata, Kult Purpurowej Dłoni, Leśni Elfowie z Athel Loren, Łowcy czarownic, Nieumarły poczet Krwawych Smoków, Nieumarła świta hrabiego von Carstein, Nieumarły tabor ludu Strigoi, Niziołki z Krainy Zgromadzenia, Nocne Gobliny, Orkowie i Gobliny oraz Zbrojna kompania z Ostlandu, Zbrojne stado Zwierzoludzi i Zbrojni z Middenheim.
 1. Areo, Kęty, Nieumarły tabor ludu Strigosu, 91
 2. Bahior, Chorzów, Khazadzi z Gór Krańca Świata, 108
 3. Benek, Kęty, Nieumarły poczet Krwawych Smoków, 101
 4. Grish, Będzin, Zbrojne stado Zwierzoludzi, 111
 5. Elmin, Bytom, Orkowie i Gobliny, 121
 6. Findar, Katowice, Nieumarły poczet Krwawych Smoków, 113
 7. KozAa, Chrzanów, Nieumarły tabor ludu Strigosu, 91
 8. Krnabrny, Będzin, Niziołki z Krainy Zgromadzenia, 140
 9. Magus, Warszawa, Zbrojna kompania z Ostlandu, 170
 10. Maniex, Wrocław, Kult Purpurowej Dłoni, 95
 11. Papryk, Katowice, Łowcy czarownic, 123
 12. Pepe, Kęty, Nieumarły tabor ludu Strigosu, 91
 13. Potsiat, Wrocław, Nieumarła świta hrabiego von Carstein, 106
 14. Redek, Kęty, Jaszczuroludzie z Lustrii, 131
 15. Szczery, Ruda Śląska, Zbrojni z Middenheim, 156
 16. The Fantasy Hammer, Warszawa, Leśni Elfowie z Athel Loren, 104
 17. Tomek Kmiotek aka Spazo, Tychy, Nocne Gobliny, 135
 18. Torin, Katowice, Zbrojna kompania z Ostlandu, 174
 19. Trawus, Chrzanów, Nieumarła świta hrabiego von Carstein, 113
 20. Wertex, Andrychów, Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu, 107
 21. Wicio, Gliwice, Nocne Gobliny, 168
 22. ZawiszaCzarny, Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu, 91 
Uczestniczy stoczyli ze sobą 5 bitew, z których każda mogła trwać nie dłużej niż 90 minut. Poniżej przygotowałem dla Was zdjęcia z turnieju oraz tabele przedstawiające parowanie graczy oraz wyniki uzyskane po każdej z rozgrywek.


Turniej Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych wygrał Benek, który poprowadził do boju Nieumarły poczet Krwawych Smoków.

Drugie miejsce zajął KozAa dowodzący Nieumarłym taborem ludu Strigoi...

...a trzecie zajął Findar i jego Nieumarły poczet Krwawych Smoków!

Ponadto Maniex wygrał konkurs na najładniej pomalowany zaprzęg a Spazo na najciekawszą konstrukcję.
Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc w realizacji wydarzenia, a uczestnikom gratuluję udziału.

Dla mnie organizacja i poprowadzenie kolejnego turnieju było dużym wyzwaniem i doświadczenie, a wnioski i nauka którą otrzymałem, mam nadzieję, pozwoli w przyszłości zorganizować jeszcze lepsze wydarzenia z Warheim FS w tle.

Relacje z turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych szanowne państwo-draństwo może także przeczytać na blogach Fantasy w miniaturze, Gangs of Mordheim, Maniexite oraz shadow grey i The Fantasy Hammer.

Następny turniej odbędzie się z dużą dozą prawdopodobieństwa jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od tego, kiedy przełożeni postanowią wysłać mnie na trzymiesięczne szkolenie do Piły. Ale to już pokaże przyszłość...***
I to by było na tyle. Mam nadzieję, że szanowne państwo-draństwo nie znudziło się za bardzo lekturą powyższego wpisu. Zostało jeszcze kilkanaście dni, więc zachęcam was do udziału w #30 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego oraz propagowania inicjatywy wśród znajomych. Publikujcie wpisu na swoich blogach lub blogach swoich znajomych, a o wpisach informujcie w komentarzach na łamach bloga borsuczy warsztat.


***
***
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdki, kwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz