wtorek, 25 września 2018

Imperium, część 120 - Prowincje. Wielkie Hrabstwo Sudenlandu, część 6 - Religia.

Sudenlandczycy są pobożnymi ludźmi. Ich miasta i wioski mieszczą liczne kapliczki i świątynie wyznawanych w Imperium bogów. Jednak szczególne znaczenie mają Sigmar Młotodzierżca oraz Taal i Rhya. Kult Sigmara Młotodzierżcy koncentruje się w pobliżu Czarnych Gór, zaś na wschód od rzeki Soll dużą popularnością cieszy się Kult Taala i Rhyi, podobnie jak to było za czasów Sollandu. Na północnych terenach Rhya zwana jest Dyrath, co jest wyraźną oznaką wpływów reiklandzkich. Krążą plotki o prastarych, mrocznych kultach, które przetrwały w odosobnionych regionach Sudenlandu, w miastach i wioskach, gdzie na przybyszy patrzy się z podejrzliwością, a ludzie są jeszcze bardziej ponurzy niż zazwyczaj. Na tych terenach często spotkać można olbrzymie stojące głazy i kręgi kamienne. Niektórych z nich strzeże Kult Taala i Rhyi, wokół innych zbierają się mutanci i Zwierzoludzie, a innymi nie władają ani ludzie ani potwory.


ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz