środa, 16 listopada 2022

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Jeźdźcy Terradonów I.
Gallery: Lizardmen from Lustria. Henchman - Skink on Terradon I.

        Terradony są wielkimi, latającymi gadami, które nawiedzają niebo nad dżunglami Lustrii od prehistorycznych czasów. Natura wyposażyła te niebezpieczne drapieżniki w ostre pazury i długie dzioby wypełnione przypominającymi igły zębami. Terradony mają dużą rozpiętość skrzydeł, a ich złowróżbny cień kładzie się na ofiarę, kiedy przelatują nad jej głową. Ogromne, skórzaste skrzydła pozwalają im szybować z wielką szybkością. Są przy tym zaskakująco zwrotne i potrafią lecieć z pełną szybkością przez gęstą dżunglę, z powodzeniem unikając konarów, lian i drzew. Terradony są doskonałymi lotnikami i potrafią pozostawać w powietrzu przez wiele dni, unosząc się na parnych, gorących oparach podnoszących się z dżungli. W Itzy, na niedostępnych szczytach piramid trzyma się wiele setek Terradonów. Niebo nad miastem stale roi się od tych stworzeń, a każde niesie na swym grzbiecie posłańca z jakiegoś miasta-świątyni.

Terradony mieszkają na wysokich graniach i pośród sklepienia dżungli, setki metrów nad ziemią. Ich bystry wzrok potrafi przebić się przez gęstwę dżungli i wypatrzeć ofiarę z dużej odległości. W dziczy Terradony zrzucają kamienie na jaja gigantycznych gadów i stworzenia o rogatych skorupach, takie jak wielkie żółwie, by je otworzyć i dobrać się do skrytego we wnętrzu miękkiego ciała. Skinki rozwinęły tę zdolność i wyszkoliły Terradony, by te przenosiły w zaciśniętych szponach głazy i zrzucały je na ich adwersarzy. Najsilniejsze i największe z tych skrzydlatych bestii znane są z porywania wrogów z pola bitwy. Terradony potężnymi uderzeniami skrzydeł schodzą w dół i wczepiają się w przeciwnika, by następnie unieść go w powietrze i zrzucić w dół ku zagładzie.

Jeździec Terradonów to kolejny ze stronników, który służy w szeregach Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.The Skink on Terradon is the next of the henchman to serve on the warband Lizardmen from Lustria in Warheim FS.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz