poniedziałek, 24 czerwca 2024

Storytel: Herezja Horusa: Wywyższenie Horusa, Dan Abnett.

O zainteresowaniu uniwersum Warhammer 40k pisałem na blogu już kilkukrotnie i choć nigdy nie grałem w osadzoną w mrocznej przyszłości grę bitewną, to powieści i gry komputerowe nie są mi obce. Tym razem przeniesiemy się do 31 tysiąclecia i czasów Herezji Horusa, bowiem Copernicus Corporation oprócz audiobooków z przygodami Gotrek i Felixa udostępnił także nagrania powieści opowiadających o losach Imperium Ludzkości i Kosmicznych MarinesWywyższenie Horusa autorstwa Dana Abnetta to pierwszy tom cyklu znanego jako Herezja Horusa.

Storytel na swojej stronie zapowiedział powieść i streścił fabułę w następujący sposób:

Jest trzydzieste pierwsze tysiąclecie. Pod łaskawymi rządami nieśmiertelnego Imperatora, Imperium Człowieka rozciąga się na całą galaktykę. Nadeszła złota era odkryć i podboju.
A jednak u zarania niezwykłego tryumfu Imperator opuszcza linię frontu, powierzając dowództwo Horusowi, ulubionemu i najbardziej zaufanemu spośród swoich synów. Wywyższa go do rangi Mistrza Wojny, ale czy młody idealista będzie w stanie udźwignąć brzemię, jakim jest realizacja wielkiego planu Imperatora? Czy zaskakujące wyróżnienie nie zasieje ziaren herezji w sercach jego braci?
Wywyższenie Horusa to pierwszy rozdział epickiej sagi, opowiadającej dzieje Herezji Horusa, wojny domowej na galaktyczną skalę, która niesie zagrożenie istnieniu całej ludzkości.

Wywyższenie Horusa przenosi nas w czas trzydziestego pierwszego milenium i wprowadza w realia uniwersum w którym istnieje tylko wojna, a Dan Abnett dość szczegółowo przedstawia zarówno bohaterów jak i świat w którym przyszło im żyć i umierać. 

Choć zakończenie cyklu, którego akcja rozgrywa się 10k lat przed główną linią fabularną gry Warhammer 40k nie stanowi dla fanów żadnej tajemnicy, to mimo wszystko warto poznać  wydarzenia, bohaterów i ich wybory, które doprowadziły do powstania lubianego przez wielu uniwersum.  

Więcej o samej powieści możecie przeczytać na łamach  portalu paradoks oraz biblionetka.

W chwili gdy piszę tego posta, czytany przez Filipa Kosiora audiobook oceniły 970 osoby, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.5.

Audiobook na łamach serwisu Storytel znajdziecie TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz