niedziela, 6 grudnia 2015

Zebrane z tygodnia #247

Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury i komentowania #247 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...

A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:

Warhamer:

 • W minionym tygodniu na łamach blogów Danse Macabre oraz fat lazy painter opublikowane zostały raporty bitewne z potyczki stoczonej pomiędzy Khazadami z Gór Krańca Świata a Zwiadowczą kompanią z Królestw Ogrów.
 • Ponadto na Danse Macabre opublikowałem kolejny wpis z serii historia i geografia Imperium z lektury którego dowiecie się nieco więcej na temat bitwy u bram Kisleva.
 • Z kolei Inkub na blogu Wojna w miniaturze w ramach cyklu Z otchłani czasu... przypomniał oddział krasnoludzkich zwiadowców Bugmana.

  Ponadto mam przyjemność zaprosić szanowne państwo-draństwo do udziału w turnieju Warheim FS - Piekło pocztowe..., który odbędzie się 30 stycznia 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.
  Szczegóły znajdziecie na forum Azylium.

Galeria:

Poradniki:

 • Dave na Wargaming Tradecraft opublikował kolejny tutorial w którym tym razem zdradził jak maluje realistycznie wyglądający metal.
 • Z kolei na blogu Matakishi's Tea House znajduje się tutorial w którym Paul pokazał swój pomysł na wykonanie makiet dżungli.
 • Ponadto na łamach Danse Macabre zamieściłem poradnik w którym w kilku słowach na przykładzie modelu Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures opisałem swój sposób malowania ciała i włosów Ogra oraz spożywanej przez stwora wędliny.

Recenzje:

 • W imieniu Sarmora na łamach Danse Macabre opublikowałem w minionym tygodniu recenzję zestawu Gravestones and Ravens od Renedra Ltd.
 • Z kolei na blogu MSC Review Connect dostępna jest recenzja szklanych kloszy na modele.
 • A Kris na Wargames and Railroads rozpakował pudełko z oldschoolowym modelem The Juggernaut od Citadel Miniatures.

Relacje:

 • Volomir na Volomir's Blog udostępnił kolejną relację z Monte San Savino 2015.
 • Zaś Tony na Dampf's Modelling Page wprowadził swoich czytelników na Scale Model World 2015.
 • Natomiast Sigur na Battle Brush Studios podzielił się zdjęciami i wrażeniami z wydarzenia Vivat 2015

Podsumowania:

Ciekawostki:

 • W minionym tygodniu potsiat na swoim blogu Gangs of Mordheim podsumował #15 edycję Figurkowego Karnawału Blogowego i przekazał inicjatywę w ręce Sławka, który na łamach Paint-Forge ogłosił temat kolejnej edycji FKB.
 • Z kolei Piotr na Fanboj i Życie przypomniał serię gier planszowych od których także zaczynałem swoją przygodę z fantastyką w latach 90-tych.
 • A skoro jesteśmy już przy grach fantastycznych, to pora na kącik gier fabularnych, polecam szanownemu państwu-draństwu dwa teksty opublikowane na łamach blogów Dziodblog oraz Fear and loathing in the Old World. Zachęcam również do lektury umieszczonych pod wpisami komentarzy.

Model tygodnia:

I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz