środa, 21 marca 2018

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #43: Prosto z piekła, część 2 z 2.
Galeria: Pomiot Chaosu (z zestawu Sayl the Faithless and Nightmaw od Forge World).
Gallery: Chaos Spawn (from set Sayl the Faithless and Nightmaw from Forge World).

Witam szanowne państwo-draństwo w czterdziestej trzeciej odsłonie Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby ktoś z czytających DansE MacabrE jeszcze nie wiedział, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.

Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyły się czterdzieści dwie edycje, których podsumowania znajdziecie TUTAJ

Gospodarzem czterdziestej trzeciej edycji jest ponownie Anolecrab, którzy na łamach bloga Krypta Królów opublikował wprowadzenie zawierające temat na marzec, czyli Prosto z piekła!

To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.
***
Pomiot Chaosu to najbardziej przerażająca forma ze wszystkich skażonych Chaosem ludzi, bowiem, jak nazwa sugeruje, zdają się być stworzeni z erupcji surowej materii Chaosu na tym świecie. Jednak powiadam, oni także byli niegdyś ludźmi, choć ich obecna wstrętna i powykręcana postać temu zaprzecza. Dla wielu transformacja może rozpocząć się od wyrośnięcia dodatkowego palca u dłoni, albo skrawka futra między łopatkami. W taki oto sposób Chaos zdobywa pierwszy przyczółek na ciele śmiertelnego człeka. Jeśli ten przyjmie swoją odkrytą mutację, pogrążając się w mrocznym zepsuciu Bogów Chaosu, w ten czy inny sposób zyska więcej mutacji, coraz szybciej zmierzając drogą wiodącą ku losowi Pomiotu. Czysty Chaos to najbardziej uzależniający i nikczemny narkotyk, jaki można sobie wyobrazić - znacznie bardziej pociągający od wszelkich mikstur lub ziół Niewypowiedzianego. Czysty Chaos niesie ze sobą obietnicę przedłużonego życia, władzy i dominacji nad innymi. Zaspokaja wszelkie z najbardziej podstawowych ludzkich emocji. Wielu uważa, że błagając swoich mrocznych patronów o kolejne mutacje, pewnego dnia sami staną się podobni bogom i być może jest to prawda w przypadku nieznacznej mniejszości. Jednakże dla większości z tych, którzy pragną takiego losu, znamię Chaosu w końcu okaże się zbyt silne. Opanuje nie tylko ich wolę i świadomość, ale także same ciało, przekształcając je w bełkoczące, nadęte, bezkształtne bryły, jakie nazywamy Pomiotem Chaosu. Nie tylko przestają wygląda jak ludzie, nie ma w nich nawet ślady tego, że niegdyś mogli nimi być, w odróżnieniu od większości Zwierzoludzi i mutantów.
- Vorster Pike, łowca czarownic

W końcu nie samymi Krasnoludami Chaosu z Zorn Uzkul człowiek żyje.

Rozgrywając scenariusze do Turnieju Warheim FS - Przeklęty Szczurołap zdałem sobie sprawę, że pomimo wielu lat grania wciąż nie posiadam pomalowanego modelu Pomiotu Chaosu.

Przejrzałem więc półkę z modelami i znalazłem figurkę pochodzącą z zestawu Sayl the Faithless and Nightmaw od Forge World, która moim zdaniem jest jednym lepszych przedstawień Pomiotu Chaosu.

Trzy godziny później model był pomalowany. Aby nadać Pomiotowi Chaosu bardziej oślizgły charakter wykorzystałem Nurgle's Rot od Games Workshop i chemię od AK Interactive.

Natomiast ciągnące się za modelem gluty to kleje UHU oraz polimerowy.

Model umieściłem na kwadratowej podstawce 40x40 mm od Scibor MM
. 
It's time to rest for a moment from the Chaos Dwarves of Zorn Uzkul.

Playing scenarios for the Tournament Warheim FS - Cursed Ratcatcher, I realized that despite many years of playing, I still do not have a painted model of the Spawn of Chaos.

So I looked through the shelf with unpainted models and found a figurine from set Sayl the Faithless and Nightmaw from Forge World, which in my opinion is one of the better performances of the Spawn of Chaos.

Three hours later the model was painted. In order to give the Spawn of Chaos a more slimy character, I used Nurgle's Rot from Games Workshop and chemistry from AK Interactive.

With UHU glue and polymer glue I made phlegm and mucus extending behind the model.

I placed the model on a square stand 40x40 mm from Scibor MM.Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz