wtorek, 21 sierpnia 2018

Imperium, część 115 - Prowincje. Wielkie Hrabstwo Sudenlandu, część 1 - Kraina.

Nazwa oficjalna: Wielkie Hrabstwo Sudenlandu 
Władca: Księżna-Elektor Etelka Toppernheimer, Wielka Hrabina Sudenlandu, Pani na Pfeildorfie 
Rządustrój feudalny, ze zgromadzeniem szlachty, mieszczan i duchownych, które spotyka się Pfeildorfie
StolicaPfeildorf
Tradycyjne barwy prowincjibrąz i żółć/złoto
Główne towary eksportowemięso, wełna i wyroby wełniane 
Położona na południu Imperium prowincja graniczy z położonym na północy Averlandem oraz znajdujących się na zachodzie Wissenlandem. Od południa Wielkie Hrabstwo Sudenland otoczone jest Czarnymi Górami zaś na wschodzie wznoszą się Góry Krańca Świata. Biegnący z północy, prowadzący do Przełęczy Czarnego Ognia Stary Krasnoludzki Szlak dzieli prowincję na dwie części. Trakt jest bardzo ważnym szlakiem handlowym, łączącym Imperium z Księstwami Granicznymi.

Choć prowincję zamieszkuje wielu mieszkańców, to w granicach Sudenlandu znajduje się niewiele osad, a większość ludności skupia się w licznych, rozsianych po całej prowincji farmach, zamieszkiwanych przez wielodzietne i wielopokoleniowe rodziny.

Podobnie jak Reikland, Sudenland jest obficie nawadniany przez strumienie i rzeki spływające z gór i zasilające rzekę Soll, która z kolei łączy się z Górnym Reikiem w Pfeildorfie. Te dopływy na wiosnę wzbierają od topniejącego śniegu, co prowadzi do regularnych powodzi na terenach wzdłuż nurtu. Ziemie uprawne Sudenlandu są żyzne w pobliżu Reiku, ale im bliżej Gór Czarnych, tym teren staje się coraz bardziej suchy i kamienisty. Okruchy błękitnoszarego krzemienia są tu tak powszechne, że wielu szlachciców twierdzi, iż ta ziemia nadaje się tylko do wydobywania skał. Często można zobaczyć stosy tych kamieni zgromadzone na uboczu pól lub wykorzystane do budowy miejscowych budynków. Wiele sudenlandzkich dzieci zarabia swoje pierwsze pensy, idąc za pługiem na wiosnę i wyciągając z ziemi kamienie. Niejako mimochodem, wiele z nich uczy się zabijać wrony lub zające celnie rzuconym kawałkiem krzemienia.

Ze względu na bliskość gór, w południowo-wschodnim Sudenlandzie, trudno znaleźć prosperujące gospodarstwa rolne. Zamiast tego tamtejsi mieszkańcy utrzymują się z górnictwa. Mimo iż Krasnoludowie z Karak Hirn panują na rozległych obszarach w górach, prowadzone od wielu lat negocjacje zapewniły ludziom prawo do wydobycia. Wciąż jednak dochodzi do bezprawnych działań na terenach Krasnoludów, a ta rasa bez pobłażania traktuje przypadki złodziejskiej (i partackiej) eksploracji wzgórz.


ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz