sobota, 27 kwietnia 2019

Storytel: Zawisza Czarny, Jakub Ćwiek.

Ponieważ dojeżdżając do pracy spędzam w samochodzie półtorej godziny dziennie, a kolejną godzinę poświęcam na malowanie modeli w warsztacie, to od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad wykupieniem abonamentu na polecanym przez Wojtka serwisie Storytel, który umożliwia streaming audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach.

Ponieważ serwis oferuje pierwsze 14 dni za darmo, postawiłem skorzystać i założyłem konto, a następnie zainstalowałem na telefonie aplikację. Wbrew moim obawom, aplikacji pozwala pobrać audiobooka na telefon i słuchać go offline, co oznacza, że nie jesteśmy zależni od zasięgu sieci komórkowej, który jak dobrze wszyscy wią, potrafi zniknąć w najbardziej krytycznym momencie.

I zacząłem słuchać.

A jeżeli czas pozwoli, to w tym nieregularnym cyklu będę dzielił się z Wami wrażeniami na temat odsłuchanych audiobooków.

Pierwszym odsłuchanym przeze mnie audiobookiem jest Zawisza Czarny, Jakuba Ćwieka odczytany przez aktora Grzegorza Pawlaka.

Wybrałem akurat tego audiobooka, ponieważ znam i lubię twórczość Jakuba Ćwieka i zdaje się, że Zawisza Czarny jest jedyną książką, której nie posiadam w swojej kolekcji.
Już się nie musisz obawiać, Polsko. Zawisza Czarny jest na posterunku! Pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Trafił pod opiekę emerytowanego żołnierza i mistrza sztuk walki pełniącego posługę misjonarską. Ten nauczył afrykańskiego chłopca bycia skutecznym na polu bitwy, pomógł mu zmienić ciało w broń, a przy okazji zaszczepił w umyśle polskie wartości, wpoił zasady patriotyzmu i ogromną miłość do nadwiślańskiego kraju. Podopieczny misjonarza, już jako dorosły mężczyzna, przybył do Polski, by krzewić prawdziwą, dobrze rozumianą polskość. 
Oto Zawisza Czarny! Bohater trafia do Warszawy, gdzie z miejsca zostaje wmieszany w spisek tak zwanych polskich patriotów. W złożonej intrydze wezmą udział młodzi ambitni z Mordoru, uczestnicy rowerowej masy krytycznej, członkowie ONR-u, kibice Legii, a także podejrzanie popularny napój energetyczny Dumny Rodak. Kto jednak stoi za całym tym zamieszaniem? I co znaczy być patriotą? O tym właśnie opowie Zawisza. Czarno na białym!

Recenzję Zawiszy Czarnego możecie przeczytać między innymi na łamach serwisu Paradoks, a zamieszczona przez Damiana Podoba opinia jest w większości zbieżna z moim odczuciami, dlatego oszczędzę szanownemu państwu-draństwu odkrywania koła na nowo.

Od siebie dodam tylko, że to całkiem dobra powieść, która pod pozorem lekkiej rozrywki prowokuje do całkiem poważnym rozważań.

Brawa należą się także lektorowi.

Grzegorz Pawlak włożył w odegranie powieści sporo serca i emocji, a zabawa w głosy, bowiem każdej z postaci starał się nadać indywidualnego charakteru, moim zdaniem zakończyła się sukcesem, a całość zyskała na wartości. 

W chwili gdy piszę tego posta audiobook oceniły 393 osóby, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.31.

Polecam.

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz