niedziela, 7 kwietnia 2019

Zebrane z tygodnia #421.

Witam szanowne państwo-draństwo na łamach bloga DansE MacabrE i zapraszam do lektury #421 wydania Zebranych z tygodnia. Prawdopodobnie najdłużej publikowanego cyklu podsumowań o tematyce szeroko rozumianego wargamingu w sieci...

Poniżej znajdziecie galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki opublikowane w minionych tygodniach na blogosferze i w większym lub mniejszym stopniu związane z uniwersum Warhammer.

Nim rozpoczniecie lekturę najnowszego wydania Zebranych z tygodnia możecie rzucić okiem na to, co wydarzyło się w latach ubiegłych i tak...

Sto tygodni temu wydarzyło się:

Natomiast dwieście tygodni temu działo się:

Z kolei trzysta tygodni temu miało miejsce:

czterysta tygodni temu stało się:

Model tygodnia:

Shaetan - Am I Evil? painted by Richard Sharp.

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli szanowne państwo-draństwo pozostawi po sobie komentarz lub udostępni ten wpis w sieci.

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE oraz Warheim FS i już od PLN/mc wesprzeć projekty za pośrednictwem serwisu patronite.pl.

Więcej informacji o patronite.pl znajdziecie TUTAJ.


Po dość leniwym pierwszym kwartale 2019 roku, kwiecień rozpoczął się bardzo intensywnie, a odnośniki do wpisów związanych z tymi wydarzeniami znajdziecie poniżej. Tutaj chciałem Was zachęcić do udziału w konkursie malarskim nad którym blog DansE MacabrE ma przyjemność objąć patronat medialny, a do udziału w którym potrzebujecie tylko chęci i konta na Facebook, o czym poniżej powiedzą Wam organizatorzy. 


Cześć

Wielkanocne szaleństwo przed nami. Spędzanie czasu z rodziną i opychanie się zdobycznymi czekoladowymi zajączkami. By jeszcze bardziej umilić Wam ten sielankowy czas grupy facebookowe Wyzwanie na MalowanieBejcą i PędzlemBejcowe Inspiracje To Ja Go Tnę przygotowały coś specjalnego.


Zapraszamy Was na konkurs malarski: Przed wyruszeniem w drogę, należy pomalować drużynę!


Nie chcąc dłużej trzymać Was w niepewności o co chodzi zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, mając jednocześnie nadzieję, że zjawicie się tłumnie by podjąć malarską rękawicę.


TUTAJ znajdziecie odnośnik do wydarzenia na Facebooku.

Natomiast TU znajdziecie plik pdf z regulaminem konkursu.Owocnego malowania!


Pozdrawiamy
Organizatorzy konkursu

Warhammer

 • Na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem relację z Turnieju Warheim FS - Księstwa Graniczne, który 30 marca 2019 roku odbył się w Innym Wymiarze w Katowicach.
 • Natomiast na blogu Warheim FS zaprezentowałem nagrody ufundowane na Turniej Warheim FS - Księstwa Graniczne przez sponsorów oraz udostępniłem kolejny plik pdf z kartami elementów terenu.
 • Z kolei o znaczących miejscach Wielkiego Księstwa Talabecklandu przeczytacie w TYM wpisie.

Podły wieczór, Na stronie Warheim FS umieściłem zdjęcia z Turniej Warheim FS - Księstwa Graniczne, który w dniu...
Opublikowany przez Warheim FS Niedziela, 31 marca 2019

Galerie

Poradniki

 • Bahior na swoim blogu The Dark Oak pokazał krok po kroku jak wyrzeźbił model wierzchowca Konika Morskiego dla dowódcy Zielonoskórych Kaprów do Warheim FS.
 • A Dave z bloga Wargaming Tradecraft pokaże Wam jak prawidłowo użyć nowego produktu o nazwie Liquid Talent. Choć coś mi mówi, że spora część modelarzy zna od dawna odpowiednik tego preparatu, który zawiera u nas około 60% wody.
 • Natomiast na blogu DansE MacabrE przy okazji malowania modeli Rotten Circus od Rotten Factory pokazałem Wam jak nie kłaść podłogi z desek.

Recenzje

 • Pepe na łamach bloga Fantasy w miniaturze podzielił się swoimi wrażeniami na temat modelu Circus Spawn od Rotten Factory.
 • Z kolei Viluir na swoim blogu Rzuć 90k6! zaprezentowała zawartość pudełka Landsknechts Pikemen od Warlord Games.
 • Zaś na łamach DansE MacabrE rozpakowałem pudełka z kafelkami Wchodzę tam! od ORTH Multimedia.

Wrota

 • Wojtek na łamach bloga Well of Eternity opowie Wam o naznaczonych Piętnem Slaanesha nowościach od Games Workshop.
 • UncleKyoshi na blogu BattleMania opublikował wpis Brok, kapitan Długobrodych.
 • Bartek na swoim Asienieboje - wargaming blog udostępnił trzecią część relacji z gry Lipsk 1813.

Podsumowania

 • Sarmor na stronie The Node przygotował kolejne wydanie Niszowej Niedzieli.
 • Natomiast Volomir na stronie volomir.com udostępnił kolejne wydanie Do not Miss 2019.
 • A na blogu Mengel Miniatures możecie zobaczyć Mini of the Week.

Inne

 • Krzysztof podsumował na łamach swojego bloga Dziadu z Lasu #55 edycję Figurkowego Karnawału Blogowego, której tematem przewodnim był Kosmos. Jeśli interesuje Was temat kolejnej edycji, to przeczytajcie wpis, który na początku miesiąca opublikowałem na blogu DansE MacabrE.
 • Z kolei Piotr na swoim blogu Fanboj i Życie napisał kilka akapitów o jednej z najlepszych gier wszech czasów - Heroes of Might and Magic III.
 • A czytając wpis, który Adam opublikował na stronie kwantowo.pl poznacie 3 rzeczy, których dowiecie się z książki “Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko autorstwa Toma Phillipsa.

I to wszystko na dzisiaj.

A jeśli znajdziecie odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników oraz recenzji, podsumowań i ciekawostek albo sami na Waszym blogach opublikujecie warty uwagi wpis to śmiało umieśćcie odnośnik w komentarzu pod tym wpisem.

Zachęcam Was także do polubienia DansE MacabrE oraz Warheim FS na Facebookśledzenia mojego profili na Instagramie, dołączenia do blogosfery oraz komentowania!

Zapraszam także na forum Azylium, które zrzesza graczy Mordheim oraz Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz