środa, 22 marca 2023

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Srebrny Hełm III.
Gallery: High Elves. Henchman - Silver Helm III.

Podczas gdy zwykli obywatele Ulthuanu zasilają szeregi łuczników i włóczników, arystokraci służą kompaniom Elfom Wysokiego Rodu w inny sposób. Zgodnie z tysiącletnią tradycją, szlachta szkoli się w walce w siodle. Dosiadają szybkich Elfich rumaków, uzbrojeni w hartowaną stal i długie kopie o twardych niczym diament grotach, rycerze stanowią niewielką, aczkolwiek ważną część sił Króla Feniksa. W języku Elfów rycerz to Ithiltaen, co dosłownie oznacza Srebrny Hełm, z nazwa ta pochodzi od charakterystycznych nakryć głowy rycerzy.

Niewielu Ludzi dorównuje wyszkoleniu wojskowemu i sztuce jeździeckiej Srebrnych Hełmów. Elfie rumaki tak bardzo ufają swym jeźdźcom, że starczy słowo, a gotowe są wjechać bez obaw w sam środek bitewnej zawieruchy. Więź, która łączy Srebrny Hełm z wierzchowcem, nie opiera się na przemocy czy brutalności, jaką stosują pomniejsze rasy, by zmusić niechętne konie do udziału w bitwie. Srebrne Hełmy są wszakże prawdziwymi mistrzami kawaleryjskimi, a ich wspaniałe rumaki znają dobrze swym panów i wypełniają ich wolę jakby kierowała nimi wspólna myśl.

Srebrne Hełmy to dumni wojownicy o buntowniczych sercach, całkowicie przekonać o własnej wyższości, a także o głupocie i ignorancji żołnierzy innych ras.

Srebrne Hełmy to czwarta grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.Silver Helm are the fourth group of henchman to serve in the ranks of the High Elves in Warheim FS, I painted the company as part of the #77 edition of the Miniatures Blog Carnival.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz