poniedziałek, 27 marca 2023

Storytel: Hajmdal. Księżyce Monarchy. Dariusz Domagalski.

Czytana  przez Wojciecha Masiaka powieść Hajmdal. Księżyce Monarchy autorstwa 
Dariusza Domagalskiego, to kolejny audiobook z oferty Storytel, który wysłuchałem jakiś czas temu.

Storytel na swojej stronie o audiobooku Hajmdal, Księżyce Monarchy, Dariusza Domagalskiego napisał w następujący sposób:

Nadzieja prysła. Rozleciała się w pył wraz ze zniszczoną planetą Aquaris, na której znajdowała się siedziba Federacji Terrańskiej. Po bitwie w systemie Epsilon Eridani „Hajmdal” kieruje się ku rubieżom Galaktyki. Ucieka przed swoim przeznaczeniem. Ucieka przed pościgiem wrogów, którzy pragną zagłady ludzkości. Cel podróży zna jedynie dowódca okrętu – admirał Nathaniel Kashtaritu. Dokąd zmierza? Czy prowadzi załogę ku zagładzie, czy ku zwycięstwu?
Uszkodzony drednot nie jest w stanie przeciwstawić się flotom nieprzyjaciela. Ponadto brakuje wody, żywności i paliwa. Konieczne staje się uzupełnienie zapasów. Wybawieniem może okazać się Monarcha – olbrzymia gazowa planeta w układzie Zeta Monocerotis, wokół której krąży ponad siedemdziesiąt księżyców.

Na niegościnnych globach, na pustynnych piaskach, skutych lodem powierzchniach, w tropikalnych dżunglach, na cuchnących błotem księżycach żołnierze terrańskich sił zbrojnych wypełniają misje zwiadowcze. Narażeni na niebezpieczeństwa, walcząc z siłami natury, przerażającymi stworami, tubylcami i wrogami, których obecności się nie spodziewali, trafiają na kolejne elementy tajemnicy związanej z pochodzeniem i przeznaczeniem ludzkości.

Czy kapral Ezra Leahy i pozostali żołnierze z Plutonu 7 wyjdą obronną ręką z niebezpieczeństw? Czy zbliżą się do rozwiązania zagadki dziwnego posągu znalezionego w zigguracie legendarnego miasta Khon-Ma? Czy dadzą radę powstrzymać wrogów przed realizacją planów? Czy zdołają uciec przeznaczeniu? Przekonajcie się, czytając tom drugi.

Podróż trwa.

Podróż trwa, a załoga Hajmdala stawia czoła nowym wyzwaniom, zaś autor oszczędnie odkrywa przed czytelnikiem tajemnice uniwersum, sprawnie podsycając ciekawość.  Dalej jednak akcję przerywają, miejscami zbyt długie, opisy i szczegóły techniczne. Tom drugi sprostał jednak oczekiwaniom, jakie autor postawił sobie poprzednią częścią powieści. Więcej o powieści możecie przeczytać na stronie granice.pl.

W chwili gdy piszę tego posta, audiobook otrzymał 940 ocen, a w 5 stopniowej skali audiobook otrzymał średnią 4.4.

Audiobook na łamach serwisu Storytel znajdziecie TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz