wtorek, 21 marca 2023

Imperium Szczuroludzi, część 35. Wojna. Część 9, Niewolnicy.

Skaveny są rasą, która chętnie wykorzystuje i zniewala inne. Jeńcy i niewolnicy zajmują najniższe miejsce w hierarchii społecznej szczuroludzi. Wykonują prace, do których nie zniżyliby się najpodlejsi klanbracia, takie jak wytwarzanie żywności lub prace górnicze. W czasach nagłego przypływu zapału religijnego niewolnicy są całymi setkami poświęcani Rogatemu Szczurowi, a ich krew spływa szkarłatnymi strugami z plugawych ołtarzy.

Niewolnicy mogą zostać wykorzystani w dowolny sposób. Zebrani w większe formacje, niewolnicy Skavenów rzucani są bezładnie na wrogie oddziały, podczas gdy wojska szczuroludzi nękają obie strony czarnymi strzałami i kulami trującego wiatru. Ciała tych nieszczęśników używane są jako rampy dla nacierających za nimi szturmoszczurów i klanbraci, którzy wspinają się po nich i zgniatają na miazgę, gdy wokół szaleje bitwa.

Niewolnicy są towarem, z którym szczuroludzie się nie liczą, dlatego często muszą być pozyskiwani nowi. W Podmroku słabsze klany, które zostały pokonane przez silniejsze, są niewolone do ostatniego osobnika. Gdy Skaveny nie mogą brać swoich do niewoli, wysyłają stada do odległych ludzkich osad z misją zdobycia jeńców. Niewolnicy nie będący szczuroludźmi są traktowani jeszcze gorzej, a większość po krótkim czasie umiera z powodu chorób, głodu lub wycieńczenia.

ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz