poniedziałek, 27 czerwca 2016

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #22: Święty Gral.

Witam szanowne państwo-draństwo w dwudziestej drugiej odsłonie Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby jeszcze ktoś z szanownego państwa-draństwa czytających Danse Macabre nie wiedział, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.


Do tej pory, co łatwo wywnioskować po tytule posta, odbyło się dwadzieścia jeden edycji, których podsumowania znajdziecie TUTAJ


Gospodarzem dwudziestej drugiej edycji jest Samhain, którzy na łamach bloga Barak Varr opublikowali wprowadzenie zawierające temat na czerwiec, czyli Święty Gral!

  1. unikatowa figurka, której zdobycie kosztowało Ciebie sporo wysiłku?
  2. metoda malarska/rzeźbiarska, która sprawiała sporo problemów, ale udało się ją opanować?
  3. poziom, który chcesz osiągnąć przy kolekcjonowaniu/graniu?
  4. coś bardziej prostszego w interpretacji… może po prostu pokaż Świętego Graala?
  5. coś co odkładasz „na później” z różnych przyczyn?
  6. coś zupełnie innego, co przychodzi Tobie na myśl… Twój cel, pragnienie, które właśnie spełnisz!?
To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.
***
Mój figurkowy Święty Gral?

Mam taki, choć nie jest to figurka, nie jest to narzędzie, chemia modelarska czy inny przedmiot.

Moim figurkowym Świętym Gralem jest miejsce InnyWymiar i klub Szybki Szpil. To właśnie w Innym Wymiarze organizuję turnieje Warheim FS, a w czwartkowe popołudnia spotykam się ze znajomymi ale nie tylko…

…to także miejsce do którego można przyjść napić się kawy, obejrzeć mecz i pogadać.

To tyle. Poniżej szanowne państwo-draństwo znajdzie trochę historii i zdjęć.

Czym jest Szybki Szpil?

Szybki Szpil w skrócie i potocznie, a w pełnej nazwie Klub Gier Wszelakich Szybki Szpil. W roku 2004 utworzono Tyski Klub Warhammera Szybki Szpil, który był związkiem fanów gry Warhammer Fantasy Battle

Początkowo i aż do 2015 r. Szybki Szpil zrzeszał tylko graczy WFB. Od 2015 r. otworzyliśmy się na wszystkie systemy i gry, zmieniając swoją nazwę na Klub Gier Wszelakich Szybki Szpil

Początki Klubu są ściśle związane z miastem Tychy, z którego pochodzą jego założyciele i pierwsi Klubowicze. 

Szybki Szpil działa głównie na terytorium Śląska, ale wspiera organizacyjnie również inne regiony kraju. 

Do 2015 roku Klub nie miał swojej stałej siedziby. Obecnie jest nią Centrum Gier Inny Wymiar

Celem istnienia Klubu jest rozwijanie środowisk graczy i organizacja ich społeczności, jak także dbanie o dobra zabawę Klubowiczów. Założyliśmy Stowarzyszenie będące organizacja pożytku publicznego, którego statutowymi założeniami są cele przyświecające Klubowi. 

Nieustannie się rozwijamy. Jesteśmy stale rosnącą grupą entuzjastów gier, głównie w klimatach fantasy i science-fiction, lecz nie tylko. Jeżeli podzielasz nasze pasje i lubisz dobrą zabawę to serdecznie zapraszamy Cię do naszego grona, abyśmy wspólnie mogli działać na rzecz naszych wspólnych celów.

Czym jest Inny Wymiar?

Centrum Gier Inny Wymiar jest siedzibą Klubu Gier Wszelakich Szybki Szpil. Miejscem, którego celem jest bycie synonimem dobrej zabawy na najwyższym poziomie oraz miejscem do gry w najlepszych warunkach we wszelkie gry świata.

W Innym Wymiarze znajdują się dwa sklepy hobbystyczne Gnom i Flamberg. Wspólnie staramy się definiować dla Was zabawę na najwyższym poziomie w Polsce i nie tylko.

W naszym centrum gier mieści się również Escape Room Ucieczka z Czarnej Perły stanowiący dodatkową atrakcję dla jego gości.

Inny wymiar mieści się w Katowicach przy ulicy Dębowa 49.


***
I to by było na tyle. Mam nadzieję, że szanowne państwo-draństwo nie znudziło się za bardzo lekturą powyższego wpisu. Zostało jeszcze kilka dni, więc zachęcam was do udziału w #22 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego oraz propagowania inicjatywy wśród znajomych. Publikujcie wpisu na swoich blogach lub blogach swoich znajomych, a o wpisach informujcie w komentarzach na łamach bloga Barak Varr.

***
Przy okazji niniejszej publikacji pozwoliłem sobie dość bezczelnie umieścić w tekście kilka odnośników do wpisów zamieszczonych między innymi na Danse Macabre w latach przeszłych z nadzieją, że szanowne państwo-draństwo znajdzie trochę czasu by przeczytać to, co wówczas z różnych powodów udostępniłem. Jeśli więc jeszcze tego nie uczyniliście, możecie zrobić mi dobrze i kliknąć na wyróżnione pogrubieniem odnośniki, a jeśli uznacie to za warte waszego zachodu, zostawcie po sobie ślad w postaci komentarza.

I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdki, kwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz