niedziela, 14 października 2012

Rekrutacja: Nieumarli, część 6 - Szkielety.

Powinny ostać siem w swych grobach w ziemi, gdzie przynależą, miast drenczyć żywych ludzi swoim klekotem i szuraniem.
- stary Hob, wieśniak

To ostateczny symbol Śmierci. Znajdziecie wizerunek jej głowy na flagach i sztandarach oraz na fiolkach z truciznami. Albo całą postać, wyposażoną w kosę, która wyobraża kosiarza ludzi, a nie trawy… To zdumiewające, jak ta podobizna przeraża wszystkich wojowników, gdy powraca jako nienaturalna parodia życia. Jakkolwiek na to patrzeć, Szkielety do doskonały symbol zarówno życia, jak i nie-życia - części, która pozostaje po tym, gdy zgnije ciało i odejdzie dusza… Nic dziwnego zatem, że należą do naszych najbardziej przerażających i licznych żołnierzy. Czy ludzie mogą żywić jakiekolwiek nadzieje na przeciwstawienie się Śmierci? Możecie się Jej opierać, ale wcześniej czy później Ona was zabierze. Jeśli będziecie mieli szczęście, może pozwolę wam żyć ponownie, na służbie u mnie…
- Constantin von Carstein, Książę Wampirów
W poprzednich wpisach, szanowne państwo-draństwo mogło zapoznać się z modelami bohaterów służących w kompaniach Nieumarłych do Warheim FS dowodzonych przez Książęta Wampirów.

Dziś Szkielety - czyli pierwsi z Nieumarłych stronników. Modele kościanych wojowników, w tym Chorążego i Sygnalistę złożyłem z zestawu Skeleton Warriors firmy GW. Modele są stosunkowo nowe i dużo ciekawsze niż staroedycyjne odpowiedniki. Nie wymagały też żadnych konwersji, a uzbrojone zostały zgodnie z podręcznikiem we włócznie i tarcze.


 

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz