sobota, 13 października 2012

Dulce et decorum - konkurs


Sarmor na łamach serwisu The Node ogłosił kolejny konkurs modelarski. Poniżej pozwoliłem sobie przytoczyć odpowiedni wpis.
Ponad dwa tygodnie temu zapytaliśmy Was, czego powinien dotyczyć kolejny konkurs na naszym portalu. Po zapoznaniu się z wynikami ankiety i dłuższym namyśle zdecydowaliśmy się wreszcie wystartować z pierwszym z mniejszych konkursów modelarsko-malarskich.
Tematem pierwszego z naszych małych konkursów jest oddział lub drużyna. Rozumiemy przez to zbiór modeli pieszych lub kawaleryjskich, który według zasad może stworzyć spójną całość (drużynę w grach typu skirmish, jednostkę w grach o większej skali bitew). Oprócz tego modele powinny być związane z motywem przewodnim konkursu.
Tymże motywem przewodnim jest cytat z Pieśni Horacego „dulce et decorum est, pro patria mori” („słodko i zaszczytnie jest umrzeć za ojczyznę”). Interpretację sentencji w stosunku do modeli pozostawiamy uczestnikom, pragniemy jedynie zaznaczyć, że prace nie muszą być w żaden sposób związany z historią i Polską.
Liczebność prac konkursowych jest ograniczona następująco:
- kawaleria i duże modele (np. ogry) w skali 28mm - do 5 sztuk,
- piechota w skali 28mm - do 10 sztuk,
- skale 20mm i 15mm - do 15 sztuk.
Zabronione jest zgłaszanie prac, które już wcześniej brały udział w innym konkursie.
Zdjęcia prac konkursowych wraz z krótkim opisem należy przysyłać na adres sarmor@thenode.pl do 10 listopada br. Wyniki konkursu wraz z galerią nadesłanych prac zostaną pokazane 11 listopada.
Zwycięzca otrzyma nagrodę sponsorowaną przez Oddział Ósmy, producenta znakomitych modeli w skalach 3mm i 15mm.
Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy zadawać na naszym forum.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz