piątek, 7 grudnia 2018

Recenzja: Barbarians Command Group od Rotten Factory.

Dziś na łamach bloga DansE MacabrE z gościnną recenzją modeli od Rotten Factory pojawił się Sarmor z TheNode.pl. Życzę szanownemu państwu-draństwu ciekawej lektury i zachęcam do zostawienia po sobie śladu w postaci komentarza oraz odwiedzenia TheNode.pl.

Dziś nastąpiła niespodziewana zamiana ról, ponieważ to ja otworzę pudełko z modelami od Rotten Factory, a konkretniej z zestawem Barbarians Command Group. Dzięki uprzejmości producenta trzech zaprezentowanych poniżej barbarzyńców jest częścią puli nagród, które można wygrać w VII edycji Modelarskiej Mobilizacji.

Omawiany zestaw otrzymałem zapakowany w małe kartonowe pudełeczko, wewnątrz którego były trzy woreczki strunowe z modelami, dobrze zabezpieczone folią bąbelkową. Do każdego woreczka strunowego jest przyczepiony kartonik z logo firmy i danymi kontaktowymi.

Jak sugeruje nazwa, zestaw Barbarian Command Group to typowa grupa dowodzenia dobrze znana wszystkim, którzy mieli styczność z grą Warhammer Fantasy Battle. Składa się z trzech postaci: dowódcy (dostępnego osobno pod nazwą Thaul – Barbarian Chief), chorążego i sygnalisty.

Wszystkie modele wykonane są z jasnoszarej żywicy. Jakość odlewu jest bardzo wysoka, a obróbka figurek będzie ograniczała się głównie do usunięcia pozostałości po kanałach, którymi doprowadzana była żywica. Oprócz nich dostrzegłem tylko bardzo delikatne linie podziału i nieliczne, bardzo cienkie błonki.

Sygnalista jest jedynym jednoczęściowym modelem w zestawie. Figurka chorążego składa się z trzech elementów: postaci, tarczy z mieczem i górnej części proporca. U spodu tej ostatniej części jest wypustka, którą można wkleić we wgłębieniu na końcu drzewca trzymanego przez barbarzyńcę (choć ja dla pewności połączyłbym elementy na metalowy sztyft).

Dowódca ma najwięcej elementów, bo aż sześć: ciało, dwie dłonie z toporami, płaszcz i dwa rogi do umocowania na plecach. Miejsca styku dłoni i nadgarstków są gładkie, ale wystarczająco grube, by nawiercić je 1 mm wiertłem (a nawet grubszym).

Wszyscy trzej barbarzyńcy są bardzo ładnie wyrzeźbieni i mają wiele szczegółów w postaci czaszek, łańcuchów czy drobnych macek wyrastających z brzuchów - choć chorąży wygląda nieco skromniej od dwóch kolegów.

Ze względu na wspomniane macki, guzy na plecach chorążego, rozdęte brzuchy i kilka innych elementów, omawiane modele świetnie pasują do sił Nurgla, na przykład do Kultu Dzieci Zagłady w Warheim FS.Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz