piątek, 1 października 2021

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #86: Halloween. Część 1 z 3.
Recenzja: Pile of Skulls od Alien Lab Miniatures.
Reviews: Pile of Skulls from Alien Lab Miniatures.

Witam szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury pierwszego z trzech wpisów opublikowanych w ramach osiemdziesiątej szóstej odsłony Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa czytającego blog DansE MacabrE jeszcze nie wiedział, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze 7 września 2014 roku rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.

Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyły się osiemdziesiąt pięć edycji, których podsumowania znajdziecie TUTAJ

Gospodarzem osiemdziesiątej szóstej edycji jest Wołek Zbożowy, który na swoim blogu NerdWorkshop opublikował na początku miesiąca post z tematem przewodnim październikowej edycji - Halloween.

To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.
***
Jak niebawem zobaczycie na blogu DansE MacabrE, zacząłem budowę ruin przeklętego miasta Mordheim, które będą pełniły rolę stołu do rozgrywek Warheim FS wewnątrz murów. W związku z tym niestety nie mam czasu na malowanie modeli, ale za to jest okazja by zaprezentować Wam nieco przerażających bitsów od AlienLab Miniatures.

Jednym z elementów, które znajdą się na stole będą latarnie, których część postanowiłem połączyć z bitsami od Alien Lab Miniatures, a konkretnie Pile of Skulls #2 oraz Skeleton #2 i to właśnie pierwszy z wymienionych zestawów dziś Wam przedstawię.

Zestaw, który był częścią większej przesyłki został umieszczony w strunowym woreczku, zamkniętym firmową ulotka.

Zestaw złożony jest z 3 stosów czaszek wraz z przytroczonym do pala szkieletem, mierzące około około 45 mm szerokości i około 60 mm wysokości. 

Jakość odlewów jest bardzo dobra, a liczne detale są ostre i wyraźne. Nie zauważyłem linii podziału formy, której prawdopodobnie z uwagi na kształt odlewów nie ma, za to nieliczne błony pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia, na przykład starą szczoteczką do zębów.

Jeśli chcecie ozdobić swoje stoły stosami czaszek, to te od Alien Lab Miniatures są warte rozważenia.

Polecam!
As you will soon see on the blog DansE MacabrE, I have started building the ruins of the cursed city of Mordheim that will act as the Warheim FS table inside the walls - where the city scenarios will be played. Therefore, unfortunately, I do not have time to paint models, but there is an opportunity to present you some scary bits from AlienLab Miniatures.

One of the elements that will be on the table will be lanterns, some of which I decided to combine with bits from Alien Lab Miniatures, specifically Pile of Skulls #2 and Skeleton #2 and this is the first of these sets I will present to you today.

The set, which was part of a larger package, was placed in a string bag, closed with a company leaflet.

The set consists of 3 piles of skulls with a frame strapped to the pile, approximately 45 mm wide and approximately 60 mm high.

The quality of the castings is very good and numerous details are sharp and clear. I did not notice the mold dividing line, which probably does not exist due to the shape of the castings, but the few films left over from the casting process are easy to remove, for example with an old toothbrush.

If you want to decorate your tables with piles of skulls, these from Alien Lab Miniatures are worth considering.

I recommend!!


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz