poniedziałek, 12 września 2016

30-dniowe Wyzwanie Figurkowe. Dzień 12: Sytuacja, której nigdy nie zapomnisz, a która przytrafiła się podczas bitwy lub w trakcie malowania?


Witam szanowne państwo-draństwo w kolejnym dniu 30-dniowego Wyzwania Figurkowego! Mam nadzieję, że niebawem pod tym postem pojawi się wiele komentarzy z odnośnikami do waszych wpisów, w których zaprezentujecie swoje ulubione gry bitewne!


***
Jedną sytuację na pewno zapamiętam do końca życia, bo pośrednio przyczyniła się ona do porzucenia WFB i skierowania wszystkich sił i środków na Mordheim, a później na Warheim FS, ale o niej napiszę więcej jutro.

Jeśli chodzi o malowanie, to poza drobnymi wypadkami związanymi z przewróceniem pojemnika i rozlaniem farby nie pamiętam niczego szczególnego.

Natomiast w trakcie bitwy zdarzało się wiele ciekawych sytuacji głównie związanych z rzutami kostką, na przykład wyrzuceniem pod rząd określonej kombinacji wyników, które na przykład pozwoliły Wyłączyć z akcji! jednym strzałem z pistoletu dwa modele Ogrów...

...graliśmy wówczas w jedną w pierwszych wersji Warheim FS, w której nie obowiązywało ograniczenie liczby zranień krytycznych do jednego na fazę strzelania. I tak w swojej rundzie wystrzeliłem reiklandzkim kapitanem z pistoletu pojedynkowego w kierunku zbliżającego się Ogra. Rzut kostką, człowiek trafia i na zranienie wypada 6 - krytyk. Rzut na określenie rodzaju krytyka i 4 - rykoszet...
RYKOSZET! Pocisk z impetem przechodzi przez ciało ofiary i rykoszetując uderza w kolejną najbliższą wrogą postać znajdującą się w odległości do 6” od trafionego i zranionego modelu. Należy wykonać rzut na zranienie dla kolejnego trafionego rykoszetem modelu i wykonać ewentualne rzuty na Ochronę Pancerza lub Ochronę Magiczną.
...no to rzut na zranienie i znów 6 - krytyk, i znów 4 - rykoszet i tak dalej, aż do pozbawienia Ogrów wszystkich punktów Żw, a każdy z nich miał ich przed strzałem 3.

Między innymi po tej sytuacji w Warheim FS wprowadziłem ograniczenie do jednego zranienia krytycznego na fazę strzelania i fazę walki wręcz.


***
Dzięki za uwagę! Więcej informacji na temat 30-dniowego Wyzwania Figurkowego znajdziecie TUTAJ!Zachęcam szanowne państwo-draństwo do aktywnego udziału!

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza