poniedziałek, 5 września 2016

30-dniowe Wyzwanie Figurkowe. Dzień 5: Twoja ulubiona kraina lub lokacja osadzona w uniwersum?


Witam szanowne państwo-draństwo w kolejnym dniu 30-dniowego Wyzwania Figurkowego! Mam nadzieję, że niebawem pod tym postem pojawi się wiele komentarzy z odnośnikami do waszych wpisów, w których zaprezentujecie swoje ulubione gry bitewne!

***
Od czasu 30-dniowego Wyzwania WFRP i opublikowanych wtedy odpowiedzi na pytania dla czwartego i trzynastego dnia niewiele się zmieniło.

Moją ulubioną lokacją wciąż pozostaje najmroczniejsza puszcza Starego Świata. 

Las Cieni to najbardziej ponura puszcza w Imperium. Prastare drzewa Lasu Cieni rozrosły się tak blisko siebie, że ich gałęzie przeplatają się niczym mocno zaciśnięte palce. Puszcza rośnie na większości terenu Ostlandu. Granice lasu wytyczają rzeka Talabeck, Góry Środkowe i północne wybrzeże. Jest to miejsce dzikie i straszne. Drzewa rosnące w tym lesie nie przypominają tych z innych lasów, są poskręcane w groteskowe kształty i pokryte zasłonami wiszącego mchu i porostów. Rosną tam dziwne, bulwiaste grzyby - wielkie, obrzmiałe purchawki i jaskrawo ubarwione muchomory, a na wielu drzewach widać czarne i purpurowe pasożytnicze narośle. Wewnątrz jego mrocznych gąszczy nadal czają się bandy Zwierzoludzi oraz Goblinów - niedobitki ostatniej Inwazji Chaosu sprzed około 200 lat. Ostlandczycy regularnie wyprawiają się przeciwko Zwierzoludziom, wywabiając ich z leśnych kryjówek i górskich jaskiń, ale mimo tych wysiłków żaden patrol, nawet złożony z najodważniejszych żołnierzy, nie zapuści się w las porośniętych mchem gałęzi po zmroku.


***
Dzięki za uwagę! Więcej informacji na temat 30-dniowego Wyzwania Figurkowego znajdziecie TUTAJ!Zachęcam szanowne państwo-draństwo do aktywnego udziału!

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz