piątek, 26 października 2018

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #50: Potwór.
Recenzja: Potwory do szafy od Granna.

Witam Was w pięćdziesiątej odsłonie Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby szanowne państwo-draństwo czytające blog DansE MacabrE jeszcze nie wiedziało, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze 7 września 2014 roku rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.

Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyły się czterdzieści dziewięć edycji, których podsumowania znajdziecie TUTAJ

Gospodarzem pięćdziesiątej edycji jest Pepe, którzy na łamach swojego bloga Fantasy w miniaturze opublikował wprowadzenie zawierające temat na sierpień, czyli Monster.

To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.
***
Jako, że w chwili obecnej nie maluję żadnych potworów pomyślałem, że w ramach październikowej edycji FKB zaprezentuję szanownemu państwu-draństwu grę, w którą od dłuższego czasu gram z moją starszą córką Hanią.

Wydanie gry spodobało się nam od razu - surrealistyczne ilustracje potworów zarówno na pudełku jak i na kartach utrzymane są w przyjemnej dla oka kolorystyce. Na równie wysokim poziomie stoi wydanie gry, która oprócz instrukcji zawiera także talię 20 kart potworów, 15 żetonów i tekturą szafę z otwieranymi drzwiami, w której lądują przepędzone do szafy potwory.


Sama rozgrywka jest prosta ale nie prostacka. Spod łóżka na którym śpią dzieciaki na przemian wychodzą kolejne potwory, a zadaniem graczy jest odesłać stwory do szafy. Każdy z potworów boi się innej zabawki, którym z kolei odpowiadają żetony, a gracze muszą zapamiętać pod którym żetonem kryją się właściwe zabawki. Jeśli zawiedzie pamięć potwory zwyciężą. 

Jeśli jesteście zainteresowani dokładniejszą recenzją gry, to zapraszam do lektury TEGO wpisy.

Ja ze swej strony polecam grę jako dobre ćwiczenie kooperacji i pamięci.

 

 
***
I to tyle. Figurkowy Karnawał Blogowy trwa, a do końca miesiąca pozostało jeszcze kilka dni. Jeśli poczujecie nieodpartą potrzebę dołączenia do zabawy to odnośnik do Waszego wpisu publikujcie w komentarzach na blogu Fantasy w miniaturze, a pod koniec miesiąca Pepe zamieści link we wpisie podsumowującym październikową edycję, której tematem przewodnim jest Monster!

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz