środa, 25 kwietnia 2018

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #44: Zęby.
Galeria: Felix & Gotrek od Games Workshop.
Gallery: Felix & Gotrek from Games Workshop.

Witam szanowne państwo-draństwo w czterdziestej czwartej odsłonie Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby ktoś z czytających DansE MacabrE jeszcze nie wiedział, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.

Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyły się czterdzieści trzy edycje, których podsumowania znajdziecie TUTAJ

Gospodarzem czterdziestej czwartej edycji jest ponownie Asterix, którzy na łamach Bloga Valadoru opublikował wprowadzenie zawierające temat na kwiecień, czyli Zęby!

To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.
***
Felix Jaeger wie, że prędzej czy później zginie. Przyjaźń z Gotrekiem Gurnissonem powoduje, że jest to jeszcze pewniejsze. Felix przemierza z Krasnoludem dzikie obszary Starego Świata, szukając niechybnej zguby - jak dotąd, idzie mu całkiem nieźle.
Jakkolwiek by na to spojrzeć, sytuacja jest jego winą. Gotrek Gurnisson uratował Felixa Jaegera przed bliskim spotkaniem z przedstawicielami władz w Altdorfie. Potem, podczas pijackiej wyprawy po knajpach, Felix poprzysiągł swemu nowemu towarzyszowi, że opisze jego czyny we wspaniałym poemacie. Gdy tylko wytrzeźwiał, Felix Jaeger zdał sobie sprawę, że śmierć Pogromcy Trolli może być ostatnią rzeczą, jaką zobaczy w swym życiu. Od tego czasu jego losy są, delikatnie mówiąc, ciekawe. Często tęskni za czasami, gdy był poetą i żakiem w Altdorfie, a nawet za nudnym życiem sprzedawcy wełny, jakie wiódł jego ojciec.
Felix Jaeger jest spokojny i przyjacielski. Mimo to jego twarz stale wykrzywia grymas strachu, co jest raczej zaskakujące w przypadku oczekującego rychłej śmierci przyjaciela Gotreka Gurnissona. Mówi z akcentem altdorfkim i z tego powodu ludzie często go nie doceniają. Życie u boku Pogromcy Trolli zrobiło z poety twardego człowieka. Nie należy on jednak do tych, którzy szukają kłopotów - po prostu nauczył się radzić sobie z nimi.

Gotrek Gurnisson to typowy Pogromca Trolli: jest dumny, wojowniczy, lojalny wobec przyjaciół, bezwzględny dla wrogów. Śmierć jest dla niego niczym. Szuka jej, z radością witając każdą okazję, która pozwoli mu zginąć. Z biegiem czasu wprawił się w walce przeciwko nieprawdopodobnie potężnym siłom. Śmierć jest jedyną rzeczą, jakiej dotąd nie zaznał, ma być pokutą za jego przeszłe grzechy. Jest tylko jeden problem: Gotrek ma zbyt dużo szczęścia, jest zbyt silny albo zbyt mocno pragnie śmierci. Staje twarzą w twarz z wszelkimi niebezpieczeństwami i, uzbrojony w ukochany topór, przezwycięża je.
W chwilach wytchnienia Gotrek jest osobą bardzo melancholijną, oddającą się głębią depresji i cudownym otchłaniom pijaństwa. Za swą szorstką powierzchownością ukrywa zaskakująco światły umysł - zna doskonale historię Krasnoludów, ma talent do wszelkich rzemiosł. Przy wielu okazjach widać, jak dobrze zna się na inżynierii Krasnoludów. Wpadł jednak w szpony gorzkiej samotności - utracił rodzinę i klan, co jest rzeczą straszną dla każdego Krasnoluda. Jego jedynym prawdziwym przyjacielem jest Felix Jaeger, ludzki poeta.
Gdy Gotrek Gurnisson znajdzie się w centrum wydarzeń - to znaczy w samym środku bitwy - staje się jednym z najgroźniejszych wojowników Starego Świata. Wówczas nic nie jest w stanie go zatrzymać. Jego pogarda dla niebezpieczeństwa, połączona z umiejętnościami, jakimi niewielu może się poszczycić, powoduje, że dla większości wrogów jest on ostatnim przeciwnikiem w życiu. Nawet bez swego topora oddaje ciosy ze sporą nawiązką. Jak każdemu Pogromcy Trolli, brak mu również subtelności - finezyjna taktyka to dla niego SZARŻA.

Po wielu latach udało mi się w końcu kupić i pomalować modele Felixa Jaegera oraz Gotreka Gurnissona od Games Workshop, a ponieważ tematem kwietniowej edycji FKB są zęby pomalowałem także model krokodyla z Kinder Suprise.

Model krokodyla umieściłem na  scenicznej podstawce o wymiarach 40x40 mm. 
After many years I finally managed to buy and paint models of Felix Jaeger and Gotrek Gurnisson from Games Workshop, and because the subject of the April edition of MCB are fangs I also painted a crocodile model from Kinder Suprise.

I placed the crocodile model on a selfmade scenic bases stand with dimensions of 40x40 mm.Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza