środa, 18 lipca 2018

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #47: Mądrość Starożytnych.
Galeria: Menhir od AlienLAB Creator.
Gallery: Menhir from AlienLAB Creator.

Witam Was w czterdziestej siórdmej ods1łonie Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby szanowne państwo-draństwo czytające DansE MacabrE jeszcze nie wiedziało, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze 7 września 2014 roku rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.

Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyły się czterdzieści sześć edycji, których podsumowania znajdziecie TUTAJ

Gospodarzem czterdziestej siódmej edycji jest Bahior, którzy na łamach swojego bloga The Dark Oak opublikował wprowadzenie zawierające temat na lipiec, czyli Mądrość Starożytnych.

To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.
***
Tym razem, w ramach FKB postanowiłem pomalować makietę, a właściwie element terenu na polu bitwy jakim jest Menhir od AlienLAB Creator. W końcu taki omszały głaz sam w sobie jest kwintesencją mądrości starożytnychWięcej informacji o zestawie znajdziecie TUTAJ.

Nie wiem czy Wy też tak macie ale ja bardzo rzadko maluję nieskonwertowane modele. Zwykle nie są to poważne przeróbki ale kilka dodatkowych elementów musi pojawić się na modelu lub zastąpić oryginalne części. Podobnie było z Menhirem od AlienLAB Creator

Przygotowując model do recenzji w mojej głowie pojawił się pomysł, by wykorzystać Menhir jako symbol walki 'nowoczesnego i postępowego' Kultu Sigmara z Dawną Wiarą i wiejskimi zabobonami. Stąd na szczycie głazu pojawiła się Kometa Sigmara, a u podstawy tarcza z Krzyżem Imperialnym i pergaminem.

Poniżej znajdziecie kilka kart elementów terenu na polu bitwy (przygotowanych kilka lat temu wraz z Pepe z bloga Fantasy w miniaturze) z zasadami, którym Warheim FS może podlegać Menhir od AlienLAB Creator.


Pliki pdf z kartami znajdziecie w dziale DownLOAD.


***
I to tyle. Figurkowy Karnawał Blogowy trwa, a do końca miesiąca pozostało jeszcze kilka dni. Jeśli poczujecie nieodpartą potrzebę dołączenia do zabawy to odnośnik do Waszego wpisu publikujcie w komentarzach na blogu The Dark Oak, a pod koniec miesiąca Bahior zamieści link we wpisie podsumowującym lipcową edycję, której tematem przewodnim jest Mądrość Starożytnych!

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz